Styl życia

Pani Polska w Dzień Dobry TVN świętuje "niepodległość z mniejszą ilością patosu, a z większą ilością dobrej energii"

Styl życia

Aktualizacja:

Tegoroczne Święto Niepodległości jest zupełnie inne niż dotychczas, ponieważ trwająca pandemia koronawirusa zablokowała wszystkie planowane wcześniej wydarzenia. Nie zatrzymała jednak Pani Polski, która pojawiła się w Dzień Dobry TVN. Gdzie jeszcze można ją zobaczyć?

Personifikacja Polski

Megi Holi od około sześciu lat wciela się w Panią Polskę. Kostium ten to manifest radości i afirmacji życia. Jest inspirowany pięknem barw oraz motywów narodowych i połączony z pierwiastkiem kobiecej siły. Ponadto wiadomo, że w przeciągu lat ewoluuje. Samo nakrycie głowy pierwotnie było ludowym, biało-czerwonym wiankiem. Od kilkunastu miesięcy jest jednak zdecydowanie większe i inspirowane pióropuszem walecznej Amazonki.

Strój powstał tak naprawdę z czystej fantazji. Pewnego dnia poczułam w sobie wewnętrznego bohatera, który chciał stworzyć coś niezwykłego . Kostium jest inspirowany pięknem barw narodowych oraz dodatkowo wzbogaciłam go elementami kwiatowymi. Przewodnim motywem są oczywiście elementy patriotyczne

- wyznała w Dzień Dobry TVN Megi Holi.

Teraz, jako Pani Polska, artystka bierze udział w różnego rodzaju wydarzeniach społecznych, artystycznych, tematycznych, sportowych, a także historycznych.

Jeżeli chodzi o postać naszej ojczyzny, na ogół odbiór jest bardzo pozytywny, wręcz euforyczny . (...) Ja właśnie w ten sposób i tym kostiumem chcę przekazać takie wartości pozytywne , czyli niepodległość z mniejszą ilością patosu, a z większą ilością pozytywnego nastawienia, dobrej energii, nadziei, wdzięczności naszym przodkom za to, że wywalczyli naszą wolność

- powiedziała Pani Polska.

Wcielenia Megi Holi

Megi Holi ma w swojej szafie około 30 kostiumów. Jak przyznała, ciężko jest je wszystkie przechowywać w jednym małym pokoiku, ale pasja ją uskrzydla i daje energię do życia, a także działań artystycznych. Oprócz Pani Polski, nasz gość wciela się m.in. w tańczącą choinkę, Mikołaja - nie świętego, ale świetnego, a także panią wiosnę, rajski ogród obfitości, żula ulicznego czy kobietę-legionistkę.

Zawsze jestem kobietą, nawet z wąsem. Bezwzględnie czuję w sobie 100 proc. kobiecości . Natomiast przebierając się w męskie postaci odkrywam w sobie pierwiastek męski również

- wyznała Megi Holi.

Performerka sądzi także, że wyobraźnia, marzenia i świat fantazji nie znają granic ani barier. Ona sama inspiruje się dokładnie wszystkim, co nas otacza, co jest realne i nierzeczywiste.

Życzenia Pani Polski na Święto Niepodległości. Zobaczcie, czego sobie życzy:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości