kostium

  kostium

  Stewardessy w większości linii lotniczych wyglądają podobnie. Ich znakiem charakterystycznym są spódnice, buty na obcasie, dopasowane marynarki, koszule z rozpiętym guzikiem i chustki zawiązane pod szyją. Okazuje się jednak, że część z nich ma dość takich stylizacji. Z tego powodu jeden z podniebnych przewoźników zdecydował się na odmianę ich wizerunku. To początek wielkich zmian.

  Strój kotka dla dziewczynki czy dla chłopczyka na bal przebierańców? Czemu nie! Taki kostium pasuje obojgu. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba go kupować. Wiele elementów stroju można znaleźć w domu, a te brakujące – zrobić samodzielnie!

  Serial lub film, którego akcja osadzona jest w czasach dawnych wymaga odpowiedniej charakteryzacji aktorów. W tym kostiumu. Czym różni się praca na planie filmu kostiumowego od tego współczesnego? Jakie umiejętności musi posiadać aktor, aby strój był pomocnym mu rekwizytem, a nie przeszkodą? W Dzień Dobry TVN Józef Toliboski z "Nocy i dni", czyli Karol Strasburger i Baśka z "Pana Wołodyjowskiego", czyli Magdalena Zawadzka opowiedzieli, jakie figle może spłatać aktorowi kostium. Czy te, w których występowali w filmach serialach i na deskach teatrów były szyte specjalnie dla nich?

  Gość Dzień Dobry TVN Dorota Williams stworzyła styl głównej bohaterki serialu Druga szansa - Moniki Boreckiej. Jak powstawały te stylizacje? Kto miał na nie największy wpływ? Jakie cechy bohaterki Dorota chciała wydobyć za pomocą tych kostiumów? Dowiedzieliśmy się również, co wyjątkowego wydarzy się w najbliższym odcinku Drugiej szansy.

  Nie wszyscy jesteśmy fanami Halloween, niemniej jednak dla większości dzieci jest to doskonała okazja do dobrej zabawy. Jak niedrogim kosztem i własnoręcznie przygotować kostium dla naszego malucha? Zapytaliśmy o to Małgorzatę Przyłęcką, plastyczkę i stylistkę dzieci.

  W kolejnym już odcinku FilmOFFki o kostiumach i rekwizytach. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: kostiumograf Dorota Roqueplo oraz reżyser i scenarzysta Patryk Vega. Jaki wpływ na wybór kostiumów ma reżyser? Czy dopasowuje się kostium do aktora czy aktora do kostiumu? Jaki jest budżet na kostiumy w filmie?

  O swoich dobrych genach, babci i tym, dlaczego medycyna estetyczna nie jest dla niej Marion Cotillard opowiedziała Ani Wendzikowskiej. Całą rozmowę z francuską aktorką zobaczycie w Dzień Dobry TVN w najbliższą niedzielę. Zapraszamy od 8:30!