Styl życia

Staw z wyspą i wodospad z rozlewiskiem. Wyjątkowa działka w programie "Nowa Maja w ogrodzie"

Styl życia

Mało kto zna się na ogrodnictwie tak, jak Maja Popielarska. Swoją wiedzą na temat roślin i gospodarowania zielonej przestrzeni od lat dzieli się z widzami HGTV. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" odwiedziła imponujący ogród pana Sławomira, w którym największą uwagę skupiają staw z wyspą i wodospad z rozlewiskiem.

Formacje wodne w ogrodzie

W ogrodzie pana Sławomira unosi się przyjemna bryza i zapach tataraku. Słychać szemrzący potoczek. Właściciel na swojej posesji postawił na wodne formacje. Zbiorniki idealnie komponują się z zieloną roślinnością, kwiatami i wysokimi drzewami.

- Spadająca woda tworzy taki mikroklimat. Najlepiej to widać, jak świecą promienie słońca i gdy wiatr wieje z zachodu. Wtedy widoczne są kropelki - powiedział Pan Sławomir w programie "Nowa Maja w ogrodzie".

Kolejną atrakcją jest ogrodowa kaskada. Ścianę wody otulają po bokach drzewa i krzewy. natomiast z kamiennych progów zwisają girlandy pędów dzikiego wina. Rozlewisko pod wodospadem daje początek bystrej wodzie.

- Mimo że to jest sztuczny potoczek, to świetnie zagospodarowany jest jego brzeg. Dzięki temu, że jest łagodne zejście, jest trochę ziemi, pojawiło się bardzo dużo ciekawych roślin. Po drugie, swobodnie mogą tutaj przychodzić zwierzęta i pić sobie wodę - przyznała Popielarska.

Pomiędzy początkiem i końcem rzeczki różnica poziomów wynosi prawie półtora metra i to sprawia, że nurt jest tak mocny. - Zarówno rozlewisko, jak i koryto cieku, uszczelniono folią i misternie wyłożono okruchami skał. W kilku miejscach kamienie tworzą progi, przez które woda efektownie przelewa się i dodatkowo natlenia - podkreśliła Popielarska.

"Nowa Maja w ogrodzie" - o czym jest program?

"Nowa Maja w ogrodzie" to program dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z sadzeniem roślin i pielęgnacją kwiatów, a także dla doświadczonych ogrodników, pasjonatów zieleni i fanów stylowych ogrodów. Maja Popielarska zdradza nie tylko tajniki uprawy roślin i dbania o zieleń, ale również pokazuje ujęcia z niesamowitych ogrodów tworzonych przez prawdziwych pasjonatów.

Program "Nowa Maja w ogrodzie" możesz oglądać na kanale HGTV oraz na player.pl.

Zobacz także:

Szczepienia na koronawirusa w Polsce - najnowsze dane z 14 czerwca

Dziwidło olbrzymie. Kwiat gigant zakwitł w Polsce

Polacy coraz mniej aktywni seksualnie. "Nigdy nie byliśmy tak zmęczeni, jak dziś"

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości