Styl życia

Maluje niepowtarzalne obrazy, wykorzystując żywicę. "Czułam, że to jest coś dla mnie"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Natalia Górska
Żywicą malowane
Żywicą malowaneDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Natalia Malinowska to niezwykle utalentowana artystka, tworząca niepowtarzalne obrazy z żywicy. Dzieła jej autorstwa spotkały się z uznaniem miłośników sztuki z całego świata. W Dzień Dobry TVN malarka opowiedziała o swojej niezwykłej pasji.

Natalia Malinowska maluje żywicą

Natalia Malinowska to młoda mama, która z godną podziwu konsekwencją zdecydowała się podążać za swoimi marzeniami. Artystka maluje nieprzeciętne obrazy, wykorzystując do tego żywicę. Dzieła jej autorstwa zdobią ściany mieszkań na całym świecie.

Kultura i sztuka

Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

- Zawsze jest jakiś zarys kompozycji, którą chciałabym wylać na obraz, natomiast próbuję nie myśleć, bo wtedy wychodzą najpiękniejsze rzeczy - wyjaśniła malarka. Dodała też, że jej niezwykła przygoda z działalnością artystyczną rozpoczęła się po urodzeniu dziecka. - Ciągnęło mnie do kreatywności, twórczego wylania z siebie emocji. Chciałam namalować obraz. Początkowo chciałam to zrobić farbami akrylowymi, w międzyczasie znalazłam żywicę i powiedziałam, że jeśli nie spróbuję, będę żałowała. Czułam, że to jest coś dla mnie - zdradziła Natalia Malinowska.

Czym wyróżniają się obrazy malowane żywicą?

Obrazy autorstwa Natalii Malinowskiej błyskawicznie spotkały się z uznaniem pasjonatów sztuki z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii czy Australii. Artystka wielokrotnie prezentowała je także na wystawach w Polsce, budząc podziw i zainteresowanie gości.

- Ludzie zaczęli się tym interesować, na początku znajomi. Oni byli zaskoczeni, że może z tego wychodzić coś tak niepowtarzalnego - wyjaśnił Piotr Malinowski. Podkreślił też, że sympatycy tego rodzaju twórczości wysoko cenią sobie przede wszystkim oryginalność obrazów. - Chyba to jest najważniejsze, że nie da się tego skopiować, nie da się zrobić tego dwa razy tak samo. Jeśli ktoś się zdecyduje na takie dzieło to wie, że nikt na świecie nie będzie miał drugiego takiego - podsumował mąż malarki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Natalia Górska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości