Motoryzacja

Jedyne takie muzeum mopedów. "Mają dusze, ale możemy dać im jeszcze życie"

Motoryzacja

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Izolda Sanetra
Jedyne takie muzeum mopedów
Jedyne takie muzeum mopedów Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Sławomir Rusinek i Józef Soj dzielą razem wyjątkową pasję, a właściwie miłość do mopedów. Czym są i dlaczego stały się tak ważne w ich życiu? O tym dowiecie się z materiału Dzień Dobry TVN.

Muzeum Mopedów w Kasinie Wielkiej

Prowadzący Dzień Dobry TVN Damian Michałowski wybrał się z kamerą do Muzeum Mopedów. Jak tłumaczy właściciel kolekcji Sławomir Rusinek, "mopedami" określano pierwsze motorowery. Większość dostępnych tam maszyn pochodzi z okresu przedwojennego.

Sławomir dzieli swoje zainteresowania razem z restauratorem mopedów Józefem Soją. - Sławek był za rowerami, ja za motorami. Poszliśmy na kompromis, niech będą, ale na pedałach - tłumaczył. Mężczyźni starają się zrobić wszystko, by przywrócić motorowerom dawny blask. Współpracują z zakładami i specjalistami o wieloletnim doświadczeniu.

- One mają duszę, ale możemy dać im jeszcze życie - zaznaczył Józef.

Wyjątkowe mopedy

Właściciel motorowerów zabrał naszego prowadzącego do Muzeum Mopedów. - Każdy ma swoją historię - podkreśla Sławomir. - Na tym Solexie jeździła Brigitte Bardot i Robert De Niro - opowiedział Józef.

Który model jest ich ulubionym? - Najładniejsza jest Giulietta włoska. Była w agonalnym stanie - zaznaczył renowator mopedów. - Dla mnie Mobylette z 1921 roku. Byliśmy tak dumni z tego zakupu - podsumował Sławomir Rusinek.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości