Styl życia

Prezent mikołajkowy dla dziecka. Jak go zrobić samodzielnie? 

Styl życia

Autor:
Milena
Jaworska

Wielu rodziców zastanawia się, co można podarować dziecku na mikołajki bez wydawania dużej sumy pieniędzy. Przedstawiamy kilka uniwersalnych pomysłów, które spodobają się chłopcom i dziewczynkom, a można wykonać je samodzielnie z niewielkim nakładem pracy.

Mikołajki DIY: Ręcznie zdobione pierniczki

Jednym z najczęściej praktykowanych przez rodziców prezentów są słodycze, ponieważ większość najmłodszych za nimi przepada. Idealnym pomysłem na mikołajki będzie więc upieczenie własnych pierników lub, jeśli nie mamy drygu do pieczenia, kupienie gotowych w pobliskim sklepie oraz – co najważniejsze – własnoręczne przyozdobienie ich. Lukrowe czy kremowe choinki z kolorowymi bombkami, Mikołaje, postacie z bajek czy obrazki wiążące się z zainteresowaniami naszych pociech to coś, co wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Mikołajki DIY: Dziergane misie

Przytulanki, pluszaki – wiele dzieci lubi je mieć, ponieważ ukochany miś zawsze im towarzyszy w trudach codziennego życia. Dobrym pomysłem będzie uszycie albo wydzierganie zabawki dla dziecka według własnego pomysłu. Można wtedy pokusić się o dodanie znaków szczególnych, świadczących o tym, że ten konkretny miś należy do naszej pociechy.

Idealna choinka na święta
Idealna choinka na święta Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Mikołajki DIY: Kuchnia dla dziecka

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki lubią gotować. W łatwy sposób, za pomocą kilku desek pomalowanych farbą w sprayu, można stworzyć kuchnię, którą dziecko będzie się bawić w domu. Jako przybory potrzebne w kuchni posłużą Ci: miseczka – pełniąca funkcję zlewu, papierowe kubeczki oraz talerzyki, a także kolorowe doniczki. Do tego dołóż trochę sztućców z domowej szuflady i gotowe! Satysfakcja gwarantowana.

Mikołajki DIY: Ubranka dla lalek

Mamy, którym szycie jest niestraszne mogą ze starych sukienek, swetrów czy bluzek wykonać niepowtarzalne ubranka dla lalek, które będą idealnym i niepowtarzalnym prezentem dla dzieci. Można za ich pomocą wystylizować lalkę na ulubioną postać z bajki lub serialu naszego malucha, a to na pewno będzie dla niego miłym zaskoczeniem. Kreatywność to w przypadku tego zadania podstawa, której nie może zabraknąć!

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości