Styl życia

Jak kobiety mogą wspierać kobiety? "Chcemy zachęcać je do tego, aby pielęgnowały w sobie chęć do zmiany"

Styl życia

Aktualizacja:

Olga Bołądź, Magdalena Lamparska i Jowita Radzińska to trzy niezwykłe kobiety, które chcą pomagać innym kobietom. W tym celu założyły fundację Gerlsy. Jakie maja plany? Do kogo kierują swoje działania?

Siła jest kobietą

Fundacja Gerlsy została założona przed dwie aktorki Olgę Bołądź i Magdalenę Lamparską oraz Jowitę Radzińską, trenerkę. Dziewczyny chcą wspierać kobiety i pomagać im się rozwijać. - Robimy warsztaty z pewności siebie, scenopisarstwa. Przygotowujemy też nasz serial - mówiła Olga Bołądź. W ocenie aktorki te działania są konieczne, aby zbudować solidarność między kobietami. - Dawniej kobiety dostawały takie wsparcie np. od rodzin, dzisiaj tego już nie ma - dodała.

Ta kobieca solidarność to także odwaga do tego, aby rozmawiać o rzeczach niewygodnych. - Każda współpraca może rodzić konflikty, ale my się ich nie boimy. Chcemy o nich rozmawiać i je rozwiązywać - mówiła Magdalena Lamparska. Aby zachęcić kobiety do udziału w projektach organizowanych przez fundację dziewczyny wypuściły na rynek koszulki "Dare to be Gerlsy". - Pieniądze z ich sprzedaży zasilą konto fundacji i pozwolą nam organizować kolejne szkolenia - dodała Olga Bołądź. - Koszulki można kupić w salonach stacjonarnych Mohito lub w sklepie online. W ofercie będą do końca sierpnia - mówiła Katarzyna Czekała, Mohito.

Dlaczego warto zachować w sobie odrobinę dziewczęcości?

Działania fundacji skupiają się nie tylko na tym, aby zachęcać kobiety do zmiany i realizowania swoich marzeń. Założycielki chcą pokazać wszystkim paniom, które się do nich zgłoszą, że warto zatrzymać i pielęgnować w sobie dziewczęcość. - Ten etap życia to przede wszystkim radość, a to właśnie o nią i o spontaniczność głównie nam chodzi - mówiła w Dzień Dobry TVN Jowita Radzińska, trenerka.

A co to znaczy być "gerlsy"? - Dziewczęcość to dla mnie odwaga do tego, a marzyć. Akceptować porażki i nie bać się ich - dodała Magdalena Lamparska. - Chcemy także zachęcać kobiety do tego, aby pielęgnowały w sobie tę słodkość i chęć do zmiany, którą mamy gdy jesteśmy młodymi i odważnymi dziewczynami, żeby były ciągle młodymi kobietami, tylko z coraz dłuższym stażem - mówiła Olga Bołądź.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl.

Zobacz także:

Małgorzata Rozenek-Majdan zagrała w filmie "Druga połowa", teraz ma już nowe aktorskie marzenie. Jakie?

Aktor Rafał Mohr ma nowy zawód. "Jestem pierwszym w Polsce mężczyzną z tym certyfikatem"

Portrety matek. Wychowuje adoptowane córki i biologicznego syna: "Telefon z ośrodka jest jak poród. Tego się nie zapomina"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Ł. Kowalski, J. Tylka-Suleja

Pozostałe wiadomości