Styl życia

Rok temu wszystko się zmieniło - Filip Chajzer sprawdza, jak pandemia wpłynęła na pracę telewizji

Styl życia

Aktualizacja:

To już niemal rok odkąd rozpoczęliśmy walkę z pandemią. Od marca 2020 r. wiele się zmieniło. Nastała "nowa normalność" - inna od tej poprzedniej. Jak bardzo? To postanowił sprawdzić Filip Chajzer. Nasz reporter przyjrzał się temu, jak świat - w tym telewizja - dostosował się do obostrzeń.

Filip Chajzer sprawdza, jak pandemia zmieniła naszą codzienność

Filip Chajzer zdecydował się sprawdzić to, jak pandemia wpłynęła na dotychczasowe życie Polaków. Od dnia, kiedy odnotowano w naszym kraju pierwszy przypadek pacjenta chorego na COVID-19, minął już rok. Po 12 miesiącach wspomnienia z codzienności "sprzed pandemii" brzmią jak opowieści z innego świata.

Proszę wyobrazić sobie, że jeszcze rok temu przy tych stolikach siedzieli ludzie. Zamawiali jedzenie, rozmawiali ze sobą bez maseczek

- mówi nasz reporter. Dziś wszystko wygląda inaczej. Czyli jak? - pyta Filip Chajzer i sprawdza, co dokładnie się zmieniło.

Pandemia zmieniła naszą psychikę, gospodarkę, ale także telewizję. Ta profesjonalna, której uczyłem się całe życie nagle stała się nad wyraz bliska swojemu widzowi

- zauważa z przekąsem. Rzeczywiście, nie tylko centrum Warszawy nagle opustoszało. Także i nasze studio musiało zmierzyć się z nowym - nieco bardziej zdigitalizowanym formatem.

Filip Chajzer o telewizji w czasach pandemii

Od marca zeszłego roku nasz zespół musiał się nauczyć nowego życia. Trzeba było w szybkim czasie opanować nowe rozwiązania cyfrowe i nie zawsze szło to tak łatwo, jak byśmy sobie tego życzyli. Do swojego reportażu Filip skrzętnie wybrał te momenty, kiedy technologia wystawiała na próbę naszą cierpliwość. Raz kogoś ścięło, innym razem nie słyszeliśmy się nawzajem. Czasami bywało jeszcze gorzej.

Najgorsze było dla mnie 10 sekund różnicy czasowej. Przy takim opóźnieniu trudno sprawić, by rozmowa była dynamiczna

- śmieje się nasza prowadząca Paulina Krupińska-Karpiel.

Tym, którzy pracowali z domu, również nie było łatwo. Bywało, że na wizji to dzieci stawały się pierwszoplanowymi bohaterami. Pamiętacie może, kto prowadził program z garażu? Jeśli nie pamiętacie, spokojnie - Filip Chajzer z pewnością Wam to przypomni w swoim reportażu. Sprawdźcie, jak pandemia zmieniła nas - i telewizyjną codzienność.

Czego możemy życzyć sobie na koniec? Chyba takiego optymizmu, jaki charakteryzuje ostatniego z rozmówców Filipa Chajzera.

Zawsze się znajdzie jakiś drobny kawałeczek światła. Starajmy się wyciągać pozytywne wnioski nawet z tego, co może się wydawać jednoznacznie negatywne

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Zoo szczepi zwierzęta przeciw COVID-19. "Naszą dewizą jest przede wszystkim nie wyrządzać szkody"

Czy będzie podwyżka 500 plus? Wiceminister rodziny mówi o waloryzacji świadczenia

Listy polecone będziemy wysyłać bez znaczków. Kiedy zmiana wejdzie w życie?

Autor: Ola Lipecka

Reporter: Filip Chajzer

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości