Styl życia

Cyborgi żyją wśród nas. "To ludzie maszyny w bardzo różnych wariantach"

Styl życia

Aktualizacja:

Kim są współczesne cyborgi? Postaciami z literatury i kina SF? Jak się okazuje, tajemniczy przedstawiciele żyją wśród nas. Fundują sobie dodatkowe zmysły i próbują wygrać z ludzkimi słabościami, korzystając z osiągnięć techniki czy genetyki. O tym, co ich wyróżnia opowiedziała nam Magda Gacyk, dziennikarka, autorka książki "Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach".

Kim jest współczesny cyborg?

Magda Gacyk to dziennikarka, analityczka trendów technologicznych, konsultantka polskich startupów w Dolinie Krzemowej, socjolożka i tłumaczka z sześciu języków. Autorka książki "Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach" od dwóch dekad obserwuje i opisuje nowe zjawiska na styku techniki, ekonomii i kultury w Silicon Valley, a także zanurza się w świat transhumanizmu. 28 października miała miejsce premiera nowej książki Magdy, która poświęcona została cyborgom. Jak się okazuje, żyją one wśród nas. Kim są?

Człowiekiem maszyną, w bardzo różnych wariantach. To mogą być magnesiki w opuszkach palców, które pozwalają czuć pole elektromagnetyczne, to mogą być ludzkie kompasy zawieszone pod splotem słonecznym pod skórą, które dają zjawisko magnetorecepcji i echolokacji. Mogą to być bardzo poważne implanty, próby tworzenia wewnętrznej zbroi

– powiedziała.

Wszyscy będziemy kiedyś cyborgami?

Pojawia się zatem pytanie, po co ludzie wszczepiają pod skórę implanty?

Nie ma na nie konkretnej odpowiedzi. To może być chęć stworzenia człowieka, który byłby lepszą wersją homo sapiens, post człowiekiem. To może być też próba przetrwania na naszej ziemi, która jest powolutku niszczona i rujnowana naszą działalnością. To może być chęć tworzenia prototypów, wynalazków

– powiedziała.

Zdaniem Magdy Gacek przyjdzie czas, kiedy wszyscy będziemy cyborgami. Już zauważyć można tendencje do coraz większego wpływu maszyn i wynalazków na nasze życie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz także:

Koronawirus może uszkadzać barierę krew-mózg? Są najnowsze badania

Joanna Jabłczyńska została farmerką: "Mam 13 kur. Chciałabym mieć jeszcze kozę, może owcę"

Joanna Jędrzejczyk ambasadorką akcji #notebookchallenge. "Poruszyłam niebo i ziemię, sama wpłaciłam dużą kwotę"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości