Styl życia

Wyjątkowe budowle z klocków LEGO. "Można złożyć zestaw na nowo i powstają inne konstrukcje"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Kinga Burzyńska
Budujemy superbohatera z klocków LEGO

Klockami LEGO bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Z kolorowych elementów można tworzyć oryginalne budowle, zamki, mosty, wieże, ale też pojazdy czy statki. Uczestnicy programu "Lego Masters", który obecnie emitowany jest w TVN, udowadniają, że z kloców da się wyczarować niesamowite rzeczy.

Zestawy klocków LEGO

Łukasz Sędzicki wziął udział w 2. edycji "Lego Masters". On i jego żona Magda, są prawdziwymi specami w układaniu klocków. Pasja zaczęła się od zestawu LEGO Technic.

- Z moją córeczką Alą zacząłem układać zestawy Technic, gdzie są trybiki, silniki. Łączymy je i robimy rożne pojazdy, budowle, wieże. Spędzaliśmy bardzo dużo czasu nad tym i potem dołączyła Magda, a także Józek, mój synek, który teraz ma roczek i trzy miesiące. Już bawi się klockami, uwielbia je - podkreślił Łukasz Sędzicki.

Klocki LEGO pogrupowane są w tematyczne zestawy, które dają ogromne pole do popisu. Wystarczy odrobina wyobraźni i fantazji, by wykonać niepowtarzalne budowle.

- To jest bardzo fajne, że można rozłożyć zestaw, złożyć go na nowo i powstają inne konstrukcje. Z daszku można zrobić np. kanapę. To wszystko jest możliwe z gotowych zestawów - zauważył Łukasz.

Dekonstrukcja zestawu klocków LEGO

Z każdego zestawu klocków LEGO można zrobić coś innego. Np. myjnię samochodową z łatwością da się przerobić na sklep lub wieżowiec. Łukasz Sędzicki udowodnił to w Dzień Dobry TVN. Złożony zestaw LEGO City zamienił w oryginalną budowlę.

- Mamy tutaj piękny budynek i zrobimy dekonstrukcję - zapowiedział Sędzicki. Co powstało? - Pojawiła się tęcza, są zbiorniki. W scenerii tego budynku jest element związany z zamkiem. Jest też element akcji. Superlistonosz próbuje dostarczyć list - opowiadał Łukasz. Efekty jego pracy można zobaczyć w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości