Styl życia

Luksusowy urlop we własnym ogrodzie. Wybieramy basen na wakacje!

Styl życia

Aktualizacja:

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już niebawem dzieci zakończą rok szkolny, a rodzice będą musieli dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić najmłodszym letnie atrakcje. Niestety pandemia nie pomaga w wyborze, ale my znaleźliśmy świetne rozwiązanie. Co powiecie na basen ogrodowy? W upalne dni sprawdzi się idealnie. O najlepszych modelach opowiedział nam ekspert ds. gadżetów Konrad Koterba.

Jak wybrać odpowiedni basen ogrodowy?

Przed wyjściem do sklepu każdy przyszły właściciel basenu powinien odpowiedzieć sobie na dwa kluczowe pytania. Pierwsze, kto będzie pływał w basenie, drugie, ile osób będzie z niego korzystało. To zdecydowanie pomoże nam określić wielkość poszukiwanego gadżetu. Ponadto warto także zgłębić wiedzę dotyczącą różnych modeli. Na rynku znajdziemy zarówno baseny stelażowe, jak i dmuchane, czy rozporowe. Czym się różnią?

Basen stelażowy to największy z możliwych basenów. Dzięki stabilnej ramie wykonanej ze stali, drewna bądź plastiku może w nim przebywać kilka osób jednocześnie. Warto jednak zwrócić uwagę na ilość wody, która potrzeba będzie do zapełnienia takiego basenu. Wynosi ona około 5 tysięcy litrów.

Sam basen nie będzie nam działał. Przeważnie w zestawie mamy pompę filtrującą, ale ona nie zabezpieczy nas przed bakteriami, czy tworzeniem się glonów. Żeby woda była bezpieczna dla dzieci, to musimy zapoznać się z takim pojęciem jak chemia basenowa

– powiedział.

Drugi model, który przedstawił nam Konrad to rozporowy basen dla większej rodziny. Gadżet ten nabiera kształtu dopiero w momencie, gdy zapełnimy go wodą.

Tutaj nie mamy stelaża. Te baseny są też z reguły mniejsze niż baseny stelażowe, ale posiadają także wypusty na filtr

– powiedział.

Baseny dmuchane to świetne rozwiązanie dla małych dzieci. Tego rodzaju gadżet jest bezpieczny, a ponadto zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, więc możemy umieścić go nawet na balkonie. Pamiętajmy jednak, aby unikać miejsc, gdzie znajdują się drzewa iglaste, kamienie, bądź szyszki. Dmuchany basen może się przebić i zniszczyć.

Basenowe gadżety

Nic nie cieszy dzieci tak, jak kolorowe gadżety. Maluchy dla bezpieczeństwa możemy wyposażyć w dmuchane rękawki, bądź kamizelkę. Dodatkowo atrakcyjnym dodatkiem będzie materac o nietypowym kształcie. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele wzorów, zarówno imitujących egzotyczne owoce, jak i zwierzaki. Wśród basenowych są także dodatki dla aktywnych tj. dmuchane kosze do gry w koszykówkę oraz bramki i siatki. Dla nieco bardziej leniwych nasz specjalista poleca pływające lodówki. Polecił też zadbać o sam basen.

Pamiętajcie, najlepiej jest coś rozkładać pod basenem, ponieważ bardzo łatwo jest go uszkodzić od spodu

– powiedział.

Zdaniem naszego specjalisty, podstawowe, dmuchane baseny możemy nabyć w sklepach już od 20 złotych. Oczywiście wraz z wielkością proporcjonalnie będzie rosła także cena gadżetu. Do najdroższych basenów należą stelażowe, w których pomieści się cała rodzina. Mimo wszystko wiele firm oferuje atrakcyjne okazje. Pierwszy basen, korty zademonstrował nam Konrad, kosztował w promocji 300 złotych.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości