Pomoc Ukrainie

Jill Biden z wizytą w Ukrainie. "Chciała być wspólnie z mamami i ich dziećmi"

Pomoc Ukrainie

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/17
Dzień Dobry TVNCo nowego w świecie gwiazd?

Jill Biden udała się do Ukrainy ogarniętej wojną. Na miejscu spotkała się z pierwszą damą Ołeną Zełenską. Szczegóły jej podróży zdradził w studiu Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Jill Biden w Ukrainie

Ze względów bezpieczeństwa służby prasowe Białego Domu nie informowały o wizycie Jill Biden w Ukrainie. Do ostatniej chwili plany prezydentowej były utrzymywane w tajemnicy.

- Jill Biden przebywa w Europie. Była w Rumunii, na Słowacji. Przyjechała też do ukraińskiej miejscowości przygranicznej w Dzień Matki. Wytłumaczyła, że w czasie tego święta chciała być wspólnie z mamami ukraińskimi i ich dziećmi, by okazać im wsparcie. Oczywiście podkreślała też w trakcie tej wizyty, że wsparcie USA jest ogromne i wiara w zwycięstwo Ukrainy jest ogromne. W komentarzach pojawiło się, że skoro Jill Biden była w stanie przyjechać, to dlaczego Joe Biden nie zjawił się w Ukrainie - mówił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Małżonka Joe Bidena spotkała się w Użhorodzie z Ołeną Zełenską. Pierwsze damy odwiedziły szkołę, w której mieszkają osoby wewnętrznie przesiedlone. 

Premier Kanady w Ukrainie

Do Ukrainy przyjechał także Justin Trudeau, premier Kanady. Odwiedził Irpień w obwodzie kijowskim, który został wyzwolony z rąk rosyjskich.

- Właśnie miałem zaszczyt rozmawiać z premierem Kanady Justinem Trudeau, który przyjechał do Irpienia, aby na własne oczy zobaczyć koszmar, jaki rosyjscy okupanci wyrządzili naszemu miastu - napisał w mediach społecznościowych Ołeksandr Markuszyn, mer Irpienia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości