Razem z Ukrainą

Polskie gwiazdy pokazują solidarność z Ukrainą. "Jesteśmy z Wami. Nie poddawajcie się"

Razem z Ukrainą

Autor:
Sabina
Zięba
Ukraina - gwiazdy pokazują solidarność z Ukrainą
Ukraina - gwiazdy pokazują solidarność z Ukrainą
wideo 2/2

Od kilku tygodni miliony ludzi angażują się w pomoc Ukrainie. Tłumnie organizują zbiórki dla osób, które zostały w pochłoniętym wojną kraju, a także wspomagają uchodźców. Swoją solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami okazują także polskie gwiazdy. Robert Lewandowski, Anja Rubik, Daniel Olbrychski i Marcin Gortat zrealizowali specjalne wideo.

Robert Lewandowski i Marcin Gortat o wojnie

Wiele ludzi tłumaczy, że wojna w Ukrainie nie trwa od 23 lutego, a już od 8 lat, czyli od momentu, gdy Rosja bezpodstawnie zajęła Krym. Ta bestialska napaść na naszych wschodnich sąsiadów stanowi naruszenie podstawowych praw, na których oparta jest nasza współczesna cywilizacja, powojennego ładu i zasad pokojowego współistnienia w Europie. Z tego powodu ważne jest okazywanie solidarności z Ukrainą i pomoc potrzebującym uchodźcom. Biorąc to pod uwagę, zrealizowano kilka filmów wideo z gwiazdami nawołującymi do okazywania jedności.

- Świat sportu powinien zawsze opowiadać się za wolnością, pokojem i prawami człowieka. Przeżywamy Waszą tragedię i Waszą walkę i wspieramy Was - mówił Robert Lewandowski.

- W naszych sercach wszyscy jesteśmy Ukraińcami. Moi koledzy z NBA zawsze mi mówili, że Wasz naród jest wspaniały, odważny i bardzo dumny. Nigdy Was nie opuścimy, będziemy Was wspierać i zrobimy wszystko, co można, żeby chronić Wasz kraj - zwrócił się do Ukraińców Marcin Gortat.

Anja Rubik i Daniel Olbrychski zwracają się do Ukraińców

Między innymi Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Anja Rubik i Daniel Olbrychski zachęcili do tego, by nagrać swoje słowa wsparcia i opublikować w mediach społecznościowych. Akcja nazywa się "Let Ukraine be Ukraine", czyli "pozwól Ukrainie być Ukrainą", i oznaczana jest hasztagiem #LUBU.

- Jestem wstrząśnięta tym, co się dzieje w Waszym kraju i wobec Waszego narodu. Moje serce krwawi. Chcę, żebyście wiedzieli, że cały świat stoi z Wami. Ja jestem w Paryżu na protestach. Na świecie są miliony ludzi, którzy sprzeciwiają się tej wojnie, tej strasznej inwazji. Jesteśmy z Wami. Nie poddawajcie się - powiedziała Anja Rubik.

- Podziwiam Waszego ducha i determinację - dodał Daniel Olbrychski.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

Pozostałe wiadomości