Razem z Ukrainą

Richard Branson docenia wsparcie Polaków dla Ukrainy. "To jest przykład dla całego świata"

Razem z Ukrainą

Autor:
Justyna
Piąsta
Richard Branson

Richard Branson, światowy lider, znany przedsiębiorca i filantrop, przyleciał do Polski, by spotkać się z organizatorami World for Ukraine Summit 2022, przedstawicielami czołowych organizacji pozarządowych oraz biznesu, którzy zaangażowani są w pomoc Ukrainie. Wyraził swoje uznanie dla Polaków za to, jak pomagają uchodźcom.

Richard Branson wspiera Ukrainę

Brytyjski miliarder Richard Branson, przed podróżą do Ukrainy, zawitał do Polski w ważnej sprawie. W ramach przygotowań do międzynarodowego szczytu World for Ukraine Summit, który zaplanowany jest w dniach 17-19 października w Rzeszowie-Jesionce, Branson spotkał się z przedstawicielami międzynarodowych fundacji Virgin Unite i Bridgeway Foundation oraz czołowych organizacji pozarządowych, takich jak m.in. Polska Akcja Humanitarna, UNICEF Polska czy SOS Wioski Dziecięce.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Spotykam się z przedstawicielami biznesu, a także organizacjami społecznymi i pozarządowymi, by się dowiedzieć, jakiej pomocy potrzebują, jaką pomoc moglibyśmy im zaoferować. Chcemy dowiedzieć się z pierwszej ręki, co dzieje się w Polsce i jak możemy pomóc Ukrainie. Oba środowiska mówią właściwie jednym głosem - powiedział Richard Branson.

W trakcie październikowego 3-dniowego World for Ukraine Summit 2022 przedstawiciele instytucji oraz organizacji międzynarodowych będą rozmawiać o realizowanych projektach pomocowych i sposobach w jakich mogą się uzupełniać i wzajemnie wspierać.

- Musimy starać się, by sprawa Ukrainy nie schodziła z pierwszych stron gazet. Musimy utrzymywać presję na nasze rządy, by rozumiały, że zgoda na to, że Rosja zajmie choćby kawałek Ukrainy, może uruchomić w Europie efekt domina. Musimy naciskać na rządy, by zajmowały twarde stanowisko i dostarczyły Ukrainie niezbędny sprzęt, by mogła zmusić Rosję do wycofania się z zajętych terenów. I mocno wierzę w to, że tak właśnie się dzieje, może jeszcze za wolno, ale jednak. Wierzę, że Ukraińcy swoją siłą woli będą w stanie odeprzeć Rosjan. Im szybciej zmusimy Rosję do tego, by zdała sobie sprawę, że nie może podbić Ukrainy, tym lepiej. Gdy Rosja to wreszcie zrozumie, jestem przekonany, że zaczną spadać ceny paliw, zacznie obniżać się inflacja i możemy zacząć wracać do pewnej normalności - podkreślił biznesman.

Spotkanie Richarda Bransona z organizacjami pozarządowymi Źródło: materiały własne

Richard Branson docenia pomoc Polski

Branson podczas pobytu w naszym kraju wyraził podziw dla postawy Polek i Polaków, którzy od kilku miesięcy wspierają Ukrainę i niosą pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy.

- Myślę, że moje wrażenia z Polski są takie same, jak większości ludzi na całym świecie. Jest to wrażenie tej niezwykłej pozytywności. To, co wydarzyło się w Polsce, ta hojność, szczodrość Polaków, jest wręcz niewiarygodne. Cały świat zobaczył jaka jest Polska i jak jej wizerunek został przekształcony. Macie wiele wyzwań, ale Polacy powinni być dumni z tego, co już osiągnęli. Myślę, że jest to przykład dla całego świata, jak radzić sobie z kryzysem właśnie w ten sposób. Trzeba z niego wyciągnąć lekcję - przyznał.

Richard Branson i Janina Ochojska z PAH - przygotowania do World For Ukraine Summit 2022Źródło: materiały własne

World for Ukraine Summit 2022 w G2A Arena

Międzynarodowy szczyt dotyczący pomocy Ukrainie - World for Ukraine Summit 2022 - odbędzie się 17-19 października w G2A Arenie w Rzeszowie-Jasionce. Liderzy społeczni, gospodarczy i polityczni będą rozmawiać o narzędziach wsparcia humanitarnego i integracji wysiłków na rzecz odbudowy kraju po wojnie.

Kluczowe zagadnienia, które będą przedmiotem ustaleń i dyskusji w trakcie szczytu, to narzędzia i metody współpracy na rzecz pomocy humanitarnej, wsparcie dla społeczeństwa obywatelskiego w powojennej rzeczywistości oraz globalne konsekwencje najpoważniejszego konfliktu zbrojnego w Europie po II wojnie światowej. Towarzyszyć temu będą panele eksperckie poświęcone m.in. przeciwdziałaniu dezinformacji, czy wsparciu rolnictwa w obliczu kryzysu na rynku żywności.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: materiały własne

Pozostałe wiadomości