Razem z Ukrainą

Karolina Gruszka ma męża Rosjanina. Aktorka apeluje: "Namawiam do tego, żeby się jednoczyć"

Razem z Ukrainą

Autor:
Oskar
Netkowski
Karolina Gruszka o wojnie
Karolina Gruszka o wojnie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Karolina Gruszka jest zaniepokojona tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Zarówno ona, jak i jej mąż, mają bliskie osoby w Rosji. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl, gwiazda zwróciła się do ludzi z jedną prośbą.

Karolina Gruszka komentuje wojnę w Ukrainie

Karolina Gruszka znana jest publiczności przede wszystkim z ról teatralnych. Już wkrótce w jej karierze dużo się zadzieje - aktorka wcieli się w jedną z postaci w najnowszym sezonie produkcji TVN "Nieobecni". Jednak nie kariera jest teraz dla niej najważniejsza. Gwiazda wyszła za Rosjanina - reżysera Iwana Wyrypajewa. To dla małżeństwa wyjątkowo niespokojny czas.

- Żyjemy w trudnych czasach. W czasach, w których wchodzimy w energię wojenną, która pozostawia po sobie czarno-biały obraz sytuacji. Bardzo łatwo jest dać się wciągnąć w język agresji, wrogości - mówiła aktorka.

Karolina Gruszka apeluje o wsparcie dla potrzebujących

Karolina Gruszka wraz ze swoim mężem przez osiem lat mieszkali w Rosji. Mają tam ciągle wielu bliskich, z którymi cały czas utrzymują kontakt. Aktorka zaapelowała do ludzi, by nie oceniali zwykłych Rosjan zbyt pochopnie.

- Namawiam do tego, żeby się jednoczyć. Żeby nie patrzeć na siebie jak na narodowości, a jak na indywidualnego człowieka, który ma prawo odpowiadać za to, co sam myśli i jak postępuje. Ważne, abyśmy wykazywali się empatią co do wszystkich uchodźców, którzy do nas trafiają. Ale prawda jest taka, że nasze serce jest z Ukrainą i to jest naturalne. Nasze myśli krążą wokół tego, jak możemy pomóc - powiedziała Karolina Gruszka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości