PKP wprowadzają nowy rozkład jazdy pociągów na wakacje. Co się zmieni?

PKP wprowadza nowy rozkład pociągów na wakacje
Źródło: Dzień Dobry TVN
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał

PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadzają wakacyjny rozkład jazdy. Zmiany w kursowaniu pociągów weszły w życie w niedzielę, 11 czerwca. Jakie połączenia zostały utrzymane? Które zostały wycofane?

Wakacyjny rozkład jazdy PKP. Co się zmieni?

PKP Polskie Linie Kolejowe podają, że po 29 latach przerwy, 11 czerwca, na Mazowsze powróci połączenie kolejowe do Zegrza Południowego. Dzięki temu mieszkańcy podwarszawskich miejscowości będą mieli łatwiejszy dojazd do pracy czy szkół w Warszawie. Co więcej, pociągi pojadą z Ostrołęki do Chorzeli. Czas przejazdu to około 45 minut.

Od 24 czerwca na Dolnym Śląska będzie można pojechać górską trasą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Dodatkowo mieszkańcy m.in. Bystrzycy, Lubachowa, Zagórza Śląskiego, Jugowic zyskają nowe przystanki. Uruchomienie trasy ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju ułatwi dojazd do turystycznych terenów w rejonie Gór Sowich i Wałbrzyskich.

Wraz z nowym rozkładem inaczej pojadą pociągi na trasie Radom - Warszawa. Mają one jechać szybciej - z prędkością do 160 km/h - tym samym podróż skróci się o kilkanaście minut. Najkrótszy czas przejazdu między Radomiem a Warszawą Zachodnią wyniesie 54 minuty.

11 czerwca zacznie funkcjonować nowa łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzięki temu podróż na trasie z Krakowa do Bielska-Białej skróci się o ponad 10 minut. Tego same dnia uruchomiony zostanie trzeci, ostatni most kolejowy nad Wisłą w Krakowie. Tym samym pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów.

Natomiast mieszkańcy Rzeszowa na Podkarpaciu od niedzieli będą mogli korzystać z nowych przystanków: Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Rzeszów Staromieście, Rzeszów Pobitno. W ramach budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej od 11 czerwca zaczną funkcjonować nowe przystanki: Boguchwała Dolna, Głogów Małopolski Niwa, Kolbuszowa Górna.

Jakie połączenia kolejowe zostaną przywrócone latem 2023 r.?

Dodatkowo w województwie dolnośląskim dzięki odbudowie linii Świdnica – Jedlina - Zdrój, po ponad 20 latach podróżni ponownie będą mogli korzystać z pięciu przystanków: Bystrzyca Górna, Lubachów, Zagórze Śląskie, Jugowice, Jedlina-Zdrój.

Natomiast 22 czerwca do Małopolski wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego m.in. z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania i Gdyni.

Od 15 czerwca zaczną kursować pociągi na trasę Tarnów – Muszyna. Z informacji przekazanych PKP PLK wynika również, że od niedzieli powrócą pociągi na trasie Łódź – Drzewica. Składy pojadą po nowym moście nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim. Do tego pojawią połączenia dalekobieżne m.in. Poznań - Kraków, Gdynia - Łódź - Kraków oraz regionalne Łódź - Drzewica.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN 24 Biznes.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości