33 lata temu kupił dożywotni bilet na loty. Czy inwestycja była opłacalna?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co wolno a czego nie wolno wnieść na pokład samolotu?
Co wolno a czego nie wolno wnieść na pokład samolotu?
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
W 1990 roku Tom Stuker zainwestował dużą sumę pieniędzy w zakup dożywotniego biletu lotniczego, dzięki któremu może bez żadnych ograniczeń podróżować liniami United Airlines. Dziś mężczyzna chwali się liczbą pokonanych drogą powietrzną kilometrów i zarobionym dzięki nim pieniądzom.

USA. Mężczyzna kupił dożywotni bilet lotniczy

Dożywotni bilet na dowolną liczbę lotów organizowanych przez amerykańskie linie lotnicze United Airlines kosztował Toma Stukera 290 tys. dolarów, co w przeliczeniu daje około 1 178 000 złotych. Mężczyzna dokonał zakupu w 1990 roku i choć mogłoby się wydawać, że kwota przeznaczona na ten cel jest horrendalnie wysoka, według Amerykanina okazała się najlepszą inwestycją jego życia.

69-latek do tej pory odbył ponad 12 tysięcy rejsów i tym samym pokonał więcej niż 37 milionów kilometrów. Nieograniczony dostęp do usług linii lotniczych pozwolił mu podróżować po całym świecie i odwiedzić wraz z żoną 100 krajów. Jako stały bywalec United Airlines Tom Stuker zyskał sympatię pracowników linii, a najczęściej wybieranym przez niego i zajmowanym miejscem na pokładzie jest to oznaczone numerem 1B.

Dożywotni bilet na loty jako "inwestycja życia"

Tom Stuker twierdzi, że na zakupie dożywotniego biletu lotniczego nie tylko zaoszczędził pieniądze, ale nawet je zarobił. Mężczyzna bierze bowiem udział we wszystkich programach lojalnościowych United Airlines. Jeden z nich przewiduje zbieranie punktów na karcie podarunkowej za pokonane samolotem mile, a jak wiadomo, w przypadku 69-latka liczba przebytych drogą powietrzną kilometrów jest imponująca.

Amerykanin wykorzystał tylko część przysługujących mu bonów. Pozostałe punkty na karcie podarunkowej sprzedał za pieniądze, które następnie mógł przeznaczyć na własne potrzeby. W ten sposób między innymi pomógł swojemu bratu w wyremontowaniu domu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Inside Edition, polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Iuliia Bondar/Getty Images, Twitter/Inside Edition

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana