Włamania i kradzieże w Rzymie. "Ryzyko, że turyści tu nie wrócą, jest wysokie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Prawa turystów z powodu przerwanych wakacji
Prawa turystów z powodu przerwanych wakacji
Wakacje bez paszportu
Wakacje bez paszportu
Tego nie rób podczas wakacji
Tego nie rób podczas wakacji
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Na wakacje na Śląsk
Na wakacje na Śląsk
W Rzymie zaobserwowano wzrost liczby kradzieży kieszonkowych. Ofiary to najczęściej zagraniczni turyści. Branża hotelowa bije na alarm, bo zjawisko się nasila i przynosi szkody całemu przemysłowi turystycznemu. Okazuje się, że służby dokonują aresztowań nawet kilkunastu złodziei dziennie.

Kradzieże w Rzymie

Szczyt sezonu turystycznego w Rzymie był w tym roku szczególnie niebezpieczny. Nasiliły się kradzieże kieszonkowe. Dlatego ten czas upłynął nie tylko na zwiedzaniu, ale także na serii aresztowań, które przeprowadzono w historycznym centrum Wiecznego Miasta. Funkcjonariusze mieli ręce pełne roboty między innymi na Placu Hiszpańskim, Placu Weneckim, w okolicach fontanny di Trevi, Koloseum i w rejonie Watykanu oraz przy dworcu kolejowym Termini.

W tych miejscach należy uważać nie tylko w okolicach zabytków, ale także w drodze w środkach komunikacji i w restauracjach. Sytuacja jest na tyle poważna, że ze względu na policyjny pościg, zamknięto niedawno na dłuższy okres centralną stację metra Cavour.

Włamania we Włoszech

Włoskie media donoszą też, że nasiliły się włamania do samochodów z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi lub do tych wynajętych. Jak informuje portal Roma Today zorganizowane grupy kradną z aut walizki, a także inne wartościowe rzeczy. Złodziejom sprzyja upał, który wpływa na roztargnienie turystów. Zmęczeni nie pilnują swoich rzeczy tak uważnie, jak wówczas kiedy są w pełni sił.

Jest więcej policyjnych kontroli i funkcjonariuszy patrolujących teren, ale sytuacja staje się też niewygodna dla hotelarzy. Ci obawiają się, że wpłynie to negatywnie na turystkę, a nawet na wizerunek Rzymu. - Jeśli turyści nie będą czuli się dobrze i swobodnie w powodu takich sytuacji, stracimy wszystkich. Zwłaszcza teraz, w erze mediów społecznościowych, gdy wiadomości rozchodzą się natychmiast - ostrzegł prezes stołecznej federacji hotelarzy Gianluca De Gaetano

I dodał: - Jeśli docierać będzie przekaz, że Rzym nie jest miastem bezpiecznym, ryzyko, że turyści tu nie wrócą, jest wysokie.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: dap, Daria Pacańska

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Spatari/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana