Porady

Uważa, że ściąganie butów w PKP to faux pas. Jej sposób na wietrzących stopy jest dość radykalny

Porady

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
plotek.pl
Irena Kamińska-Radomska

W sezonie wakacyjnym pociągi przeżywają prawdziwe oblężenie. Podróż popularnym środkiem transportu ma wiele zalet, jednak nie zawsze okazuje się najlepszym wyborem. Zdarza się, że uprzykrza ją trudne do zaakceptowania zachowanie współpasażerów. Irena Kamińska-Radomska postanowiła pochylić się nad tym problemem. W rozmowie z serwisem Plotek.pl ekspertka w dziedzinie savoir-vivre'u skrytykowała nawyk "wietrzenia stóp" w przedziale i innych miejscach publicznych. Jak mentorka programu "Projekt Lady" reaguje na takie praktyki?

Irena Kamińska-Radomska o zwyczaju "wietrzenia stóp" w PKP

Polacy uwielbiają podróżować koleją, jednak każda tego rodzaju wyprawa niesie za sobą ryzyko zetknięcia z osobami, które za nic mają komfort współpasażerów. Zdarza się, że podróżni zapominają o elementarnych zasadach etykiety i beztrosko ściągają obuwie, obnażając nagie stopy lub przepocone skarpetki.

"Projekt Lady 6"

"Projekt Lady". Droga do finału
"Projekt Lady". Droga do finału TVN7
wideo 2/4

- To jest bardzo duże faux pas, jeżeli w pociągach czy innych miejscach publicznych ktoś zdejmuje buty i wietrzy skarpety albo nogi. Jest to bardzo przykre dla współpasażerów i trudne, ponieważ zwrócenie uwagi takiej osobie jest też niegrzeczne - zauważyła Irena Kamińska-Radomska w rozmowie z serwisem Plotek.pl.

Podróżni ściągający buty w PKP - jak sobie radzić z tym problemem?

Towarzystwo pozbawionego butów współpasażera może irytować, zwłaszcza jeśli przykry widok idzie w parze z nieprzyjemną wonią. Zdaniem ekspertki w dziedzinie savoir-vivre'u, istnieje prosty sposób na rozwiązanie tego problemu.

- Jeżeli mnie się zdarzy być w takiej sytuacji, to bardzo dyskretnie proszę kierownika pociągu o to, by poprosił taką osobę o właściwie zachowanie. I to zawsze działa, te buty są wtedy zakładane i da się jechać - zapewniła Irena Kamińska-Radomska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: TOMASZ URBANEK/East News

Pozostałe wiadomości