stopy

  stopy

  Masaż stóp to doskonały sposób na zrelaksowanie się, przynosi ulgę zmęczonym nogom. Przyspiesza także krążenie krwi, pozytywnie wpływa na metabolizm. Masaż stópek dziecka usprawnia jego rozwój, a przy okazji umacnia więzi z rodzicami. Zabiegi masażu można wykonywać samodzielne lub w gabinecie, niektóre jego rodzaje powinni wykonywać wyłącznie odpowiednio przygotowani specjaliści.

  Pedicure, czyli zabieg sprzyjający zachowaniu pięknego wyglądu i zdrowia stóp, na stałe gości w rutynie pielęgnacyjnej większości kobiet. Panowie zdają się nie zauważać u siebie problemu zrogowaciałych pięt, odcisków czy zaniedbanych paznokci lub po prostu krępują się korzystać ze specjalnych kosmetyków i pumeksu. Jak przekonać mężczyznę do tego, by kompleksowo zadbał o swoje stopy? Zapytaliśmy o to Iwonę Szcześniak, ekspertkę w dziedzinie podologii.

  Sezon wakacyjny rozpoczął się już na dobre, a wraz z nim w naszej garderobie pojawiły się sandały, klapki i inne modele obuwia, będące ważnym elementem letnich stylizacji. Aby w pełni cieszyć się ulubionymi butami na lato, warto najpierw zatroszczyć się o wygląd i kondycję naszych stóp. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w domowym zaciszu sprawią, że staną się one naszą wizytówką.

  Stopy to część ciała, która wymaga szczególnego traktowania i zabiegów. Ładne, zadbane stopy to także wypielęgnowane paznokcie. Moda na pedicure zmienia się co jakiś czas, podsuwając nam takie propozycje, jak popularna hybryda na stopach. Sprawdź, jak przygotować piękne stopy w wakacje i nie tylko.

  Problem z wrastającym paznokciem nie dotyka tylko dorosłych, ale także dzieci. Dotyczy nawet niemowląt. Za najczęstsze jego przyczyny u najmłodszych uznaje się niewłaściwe przycinanie paznokci, a także źle dobrane obuwie, urazy mechaniczne lub predyspozycje genetyczne. Ważne jest, aby zareagować na problem od razu. Nieleczony wrastający paznokieć może doprowadzić do rozwoju infekcji czy nawet konieczności interwencji chirurgicznej.

  Żółte pięty to dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. Często jest to wynik nieodpowiedniej pielęgnacji stóp, nieregularnego złuszczania naskórka i niestosowania kosmetyków do pielęgnacji stóp. Zdarza się jednak, że żółte pięty to objaw dziedzicznej choroby, jaką jest rogowiec stóp.

  Nieleczone bolą, przeszkadzają, a czasem powodują nawet stan zapalny. Jak zapobiegać odciskom i jak je usuwać, jeśli już się pojawią? Jest wiele sprawdzonych sposobów na usunięcie odcisków, także takie, które z powodzeniem możemy zastosować samodzielnie w domu.

  Zdaniem refleksologów ze stóp można wyczytać, jakie obszary naszego ciała działają nieprawidłowo i poprzez stymulację odpowiednich punktów można przywrócić równowagę organizmu. Na czym dokładnie polega ta metoda? Czym się różni od masażu stóp?

  Stopy stanowią oparcie dla naszego ciała, są podporą i pozwalają nam pokonywać wiele kilometrów każdego dnia. Są zatem dla ważne dla każdego z nas. Nie dziwi więc fakt, że sennik zawiera wiele haseł, które dokładnie wyjaśniają sny ze stopami w roli głównej.

  Czym różni się norma od zaburzenia w sferze seksualności? Jednym z najpopularniejszych fetyszyzmów jest podofilia czyli zainteresowanie stopami. Przyznawali się do niej m.in. Quentin Tarantino, Andy Warhol czy Elvis Presley?

  Latem chętnie eksponujemy swoje stopy. Jak letnie obuwie wpływa na nasze stopy? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy ortopedę dr Alinę Blachę. Na co zwracać uwagę dobierając letnie buty? Czy to prawda, że popularne i bardzo wygodne japonki są niezdrowe dla naszych stóp?

  Zbyt ciężkie plecaki szkolne narażają zdrowie naszych dzieci na szwank, w najbardziej newralgicznym momencie - kiedy kształtuje się prawidłowa postawa. Duże obciążenie, przekraczające 10% masy ciała, wpływa negatywnie na kręgosłup, kolana i stopy uczniów. O tym jak walczyć z tym problemem i dlaczego plecaki na kółkach nie są jego rozwiązaniem opowiedziały nam w studiu Dzień Dobry TVN: Agnieszka Łesiuk, kampania Lekki Tornister i Magdalena Różczka, mama 9 letniej Wandy i 4 letniej Heleny, aktorka oraz ambasadorka kampanii Lekki Tornister.

  Na stopach spoczywa całe nasze ciało, dlatego ich urazy mogą nam bardzo uprzykrzyć życie. Jak zatem o nie dbać? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN fizjoterapeutę i ortopodologa Joannę Stodolną-Tukendorf. Jakimi schorzeniami stóp zajmują się podolodzy?

  Kuba Klawiter zaprezentował w Dzień Dobry TVN gadżety, które wspomogą Cię w odchudzaniu i utrzymaniu zdrowego trybu życia. Jak? Sami zobaczcie! Dlaczego Kuba odradza kupowanie chińskich pierścieni uciskowych na stopy? Jak można sobie wzmocnić mięśnie twarzy? Czy Anna Kalczyńska odważyła się wejść na wagę?