Porady

Jak wybrać hotel na wakacje z dziećmi? Oto porady ekspertki

Porady

Jaki hotel wybrać na urlop z dziećmi?

Jesteśmy w szczycie sezonu urlopowego. Dla tysięcy rodziców oznacza to wybór m.in. odpowiedniego hotelu, który zapewni rozrywkę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Na co zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedniego miejsca na wypoczynek? Na to pytanie oraz nurtujące kwestie widzów odpowiedziała w Dzień Dobry Wakacje Joanna Preisner, właścicielka hotelu dla rodzin.

Jak wybrać hotel na wakacje z dziećmi?

Joanna Preisner - znana w sieci jako "Mama Hotelarz" - jest mamą trójki urwisów oraz właścicielką noclegów przyjaznym rodzinom. W Dzień Dobry Wakacje przekonywała, że urlop z pociechami może być przyjemnością dla rodziców, a nie udręką, jak to czasem się zdarza.

- To jest temat tabu. Większość z nas, rodziców nie chce powiedzieć tego na głos, że wracają z urlopu bardziej zmęczeni niż przed jego rozpoczęciem. I tak naprawdę po urlopie potrzebują drugiego urlopu, żeby odpocząć. Powiem wam szczerze, że 60 proc. rodziców nie przyznaje się do tego - zauważyła nasza rozmówczyni. Jej zdaniem dzieje się tak, ponieważ rodzice często wybierają nieodpowiednie hotele i oferty. - Od nas zależy to, gdzie trafimy, do jakiego miejsca. To my wiemy, jak spędzamy czas - podkreśliła Joanna Preisner.

Jak poradziła, przed wyjazdem warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie i sprawdzenie stron internetowych hoteli. - To jest baza i kompendium wiedzy o hotelu. Przeczytajmy, co w nim jest, jakie mamy atrakcje, możliwości. (...) Zadzwońmy do hotelu. Personel jest po to, by nam pomóc i wytłumaczyć dokładnie, czym hotel dysponuje. Dopytujmy o masę rzeczy, nawet spędźmy tego czasu dużo więcej na poszukiwaniach, a wtedy gwarantuję wam, że urlop będzie przebiegał miło, spokojnie, będziemy chcieli wracać do takiego miejsca - przekonywała "Mama Hotelarz".

Urlop z dzieckiem – co zrobić, żeby wypoczynek nie skończył się udręką? 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości