Polska

Atrakcje dla dzieci w Wiśle – na co zwrócić uwagę?

Polska

Autor:
Adrian
Adamczyk
Moment RF Henryk Sadura/GettyImages

Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci w Wiśle

Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Szukając w Wiśle atrakcji dla dzieci, najlepiej sprawdzić skocznię narciarską. Można ją podziwiać zarówno z dołu, z trybun, jak i z góry, z poziomu profesjonalnych skoczków, gdzie wjeżdża się wyciągiem krzesełkowym. Taka usługa kosztuje 6 zł. Nowa skocznia powstała w 2008 roku, wcześniej – do 2001 roku – funkcjonowała tu tzw. stara skocznia, która służyła jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym (wzniesiono ją w 1933 roku).

Park Linowy "Przygoda"

Z dzieckiem w Wiśle warto również odwiedzić Park Linowy "Przygoda", który zlokalizowany jest w samym centrum miasta. W zależności od preferencji możesz wybrać jedną z pięciu tras o różnym stopniu zaawansowania. Warto dodać, że to jeden z pierwszych tego typu obiektów w całej Polsce, a zabawa w tym miejscu jest całkowicie bezpieczna. W Parku Linowym „Przygoda” oczywiście przygotowano także inne, dodatkowe atrakcje dla odwiedzających, takie jak: paintball, przejażdżki quadem lub też jazda na samochodach terenowych.

Muzeum Narciarstwa

Dla wszystkich miłośników historii i jazdy na nartach ośrodek wczasowy "Zimowit" przygotował coś specjalnego. Chodzi tu oczywiście o Muzeum Narciarstwa, gdzie na własne oczy można zobaczyć sprzęt wykorzystywany w tej dyscyplinie sportu z końca XIX i początków XX wieku. Co więcej, znajdują się tu również narty Adama Małysza oraz rakiety do chodzenia po śniegu. Wejście do muzeum jest całkowicie darmowe.

Zabytkowy Park Przygód

To miejsce zostało przygotowane specjalnie na potrzeby młodych turystów. Jakie atrakcje oferuje? Przede wszystkim znajduje się tu aleja z miniaturami sławnych zabytków, które zlokalizowane są nad rzeką Wisłą w całym kraju. Można więc na szybko odbyć podróż po najważniejszych polskich obiektach. Przykładowo, dzieci zobaczą tu miniatury gdańskich Żurawi, Zamku Królewskiego na Wawelu czy też Katedry św. Janów w Toruniu. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Wiślańska Ciuchcia

Jeśli twoje dziecko nie za bardzo lubi spacery, możesz mu zapewnić dodatkową atrakcję w postaci Wiślańskiej Ciuchci. To rodzaj środka transportu, który pozwala na podziwianie z daleka skoczni, Przełęczy Kubalonka oraz Zameczku Prezydenckiego. Co więcej, pojazd prowadzi przewodnik, który opowiada w trakcie jazdy ciekawe historie o Wiśle.

Wisła: stoki i wyciągi dla dzieci

Wyciąg "Nowa Osada"

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci zimą w Wiśle, warto zwrócić uwagę na wyciąg "Nowa Osada", gdzie znajdują się także wyciągi dla dzieci. Można tu skorzystać z pomocy instruktorów, którzy nauczą maluchy jeździć na nartach – do wyboru są dwie opcje: lekcje indywidualne lub w grupie, w tzw. przedszkolu narciarskim.

Istnieje kilka możliwości, jeżeli chodzi o samo dotarcie na wyciąg: można to zrobić samochodem (zostawiając go na bezpłatnym parkingu), dojść pieszo (trasa wynosi niecały 1 km) lub też skorzystać z bezpłatnego ski busa (wystarczy zadzwonić i zamówić go na określoną godzinę). Warto dodać, że znajduje się tu również wypożyczalnia narciarskiego sprzętu.

Barania Góra

Barania Góra (1220 m n.p.m) to miejsce, w którym zaczynają się źródła Wisły. Warto na ten szczyt wyruszyć z całą swoją rodziną. Wyprawę najlepiej rozpocząć do punktu Wisła Czarne, a następnie iść niebieskim szlakiem. Na niektórych obszarach można zauważyć malownicze wodospady, czyli tzw. Kaskady Rodła. Przejście całej trasy zajmuje ponad 2 godziny, jednak dzięki temu, że jest ona mocno zacieniona – z powodzeniem można nią spacerować nawet w czasie bardzo ciepłego lata.

Na samej Baraniej Górze umiejscowiona jest stalowa wieża widokowa, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy, w tym góry takie jak: Stożek, Skrzyczne czy Czantoria. Czasami widać z niej nawet Tatry. Warto jednak zaznaczyć, że na wieżę nie wolno wchodzić w trakcie burzy, ponieważ jest to niebezpieczne. Około 45 minut drogi od wieży zlokalizowane jest Muzeum Turystyki Górskiej, gdzie znajdują się pamiątki związane z tutejszym folklorem oraz wyprawami po górach. To również okazja do tego, aby wbić dziecku pamiątkową pieczątkę do górskiej książeczki.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Połączyła podróze z treningami

Połączył podróże z treningami
Połączył podróże z treningami
Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości