Mrągowo – dlaczego warto je odwiedzić? Atrakcje turystyczne miasta

Mrągowo
Mrągowo – dlaczego warto je odwiedzić?
Źródło: MarekUsz/Getty Images
Mrągowo to miasto oferujące wiele atrakcji turystycznych. Znajduje się w wyjątkowo pięknej okolicy, dlatego jest doskonałym miejscem na odpoczynek dla osób, które na kilka dni pragną oderwać się od codziennego zgiełku.

Mrągowo to ciekawe miejsce na wyjazd dla par, rodzin i grup przyjaciół. Bogata oferta turystyczna oraz malownicza okolica sprawiają, że każdego roku do Mrągowa przybywają tłumy turystów. Warto poznać ten ciekawy zakątek Polski.

Zobacz wideo: Różnice kulturowe

Różnice kulturowe

Źródło: Dzień Dobry TVN
Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Japońskie korzenie polskiej aktorki
Japońskie korzenie polskiej aktorki
Brazylijka na tropie polskich korzeni
Brazylijka na tropie polskich korzeni
Osi Ugonoh z "Top Model" o korzeniach, rodzinie i rasizmie. "Czuję się Polką, ale też czuję się Nigeryjką. Chodzi o to, by celebrować różnorodność"
Osi Ugonoh z "Top Model" o korzeniach, rodzinie i rasizmie. "Czuję się Polką, ale też czuję się Nigeryjką. Chodzi o to, by celebrować różnorodność"
Duchowa podróż do rdzennych mieszkańców Ameryki
Duchowa podróż do rdzennych mieszkańców Ameryki

Mrągowo – podstawowe informacje

Mrągowo to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Jest jednym z głównych ośrodków wypoczynkowych na Mazurach. W okolicy Mrągowa znajduje się wiele pięknych jezior oraz lasów – z tego powodu Mrągowo jest doskonałym miejscem na kilkudniowy odpoczynek od miasta. Jednocześnie ma bardzo interesującą ofertę turystyczną, dlatego często jest celem wycieczek wszystkich tych, którzy szukają ciekawych rozrywek i chcą zwiedzić fascynujące miejsca.

Mrągowo – atrakcje turystyczne

W Mrągowie znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Oprócz niezwykłej lokalizacji miasto kusi swoim wyjątkowym klimatem. Nieopodal znajdują się malownicze jeziora, takie jak jezioro Czos, jezioro Sutapie Małe, Jezioro Sołtyskie czy Jezioro Magistrackie. Wystarczy wybrać się nieco dalej, aby odkryć kolejne jeziora. Ciekawym zabytkiem Mrągowa jest ratusz – to pozycja obowiązkowa na liście miejsc do odwiedzenia w czasie wycieczki do tego miasta. Inne atrakcje w Mrągowie to Strażnica Bośniacka czy Wieża Bismarcka.

Mrągowo – Piknik Country

Bez wątpienia Mrągowo znane jest z organizowanego tam corocznie Pikniku Country. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga turystów każdego lata. Światowe gwiazdy muzyki country, doskonałe jedzenie i radosna atmosfera sprawiają, że Piknik Country w Mrągowie to świetna kilkudniowa zabawa, która dostarczy niezapomnianych wrażeń. Co ciekawe, Piknik Country przyciąga także osoby, które na co dzień nie słuchają muzyki country – wyjątkowa atmosfera imprezy sprawia, że zabawa przy tym gatunku muzycznym staje się rozrywką jedyną w swoim rodzaju.

Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie

Mrągowo kusi również specjalnym miasteczkiem westernowym, w którym można poczuć się niczym na Dzikim Zachodzie kilkadziesiąt lat temu. Stylizowane budynki, wiele ciekawych rozrywek oraz pracownicy miasteczka – każdy z tych elementów sprawia, że Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie dopracowane jest w każdym szczególe. To ciekawa atrakcja nie tylko dla pasjonatów westernów i Dzikiego Zachodu, ale też dla rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół, które szukają ciekawego sposobu na spędzenie niedzieli lub całego weekendu.

Plaża w Mrągowie

Mrągowo to miejsce, w którym znajduje się malownicza plaża. Opalanie się to doskonały sposób na spędzenie upalnych wakacyjnych dni. Nieskazitelnie czysta woda w jeziorze oraz plaża pełna gorącego piasku, a także wiele ciekawych restauracji czy punktów rozrywki sprawiają, że plaża w Mrągowie jest ulubionym miejscem wypoczynku całych rodzin. Przybywają na nią nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też osoby z całej Polski – jest to chyba najlepsza rekomendacja. Odwiedzając Mrągowo latem, warto spędzić na plaży, chociaż kilka godzin.

Zobacz wideo: Warmia i Mazury Marcina Mellera

Warmia i Mazury Marcina Mellera
Źródło: Dzień Dobry TVN

Mrągowo – atrakcje dla dzieci

Mrągowo obfituje w ciekawe atrakcje dla dzieci. Jedną z nich jest wspomniane już miasteczko westernowe. Oprócz tego dzieci powinny odwiedzić wyjątkowy park linowy w Mrągowie – jest on źródłem doskonałej rozrywki nie tylko dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Inne atrakcje dla dzieci w Mrągowie to liczne wydarzenia organizowane specjalnie dla najmłodszych, a także zwiedzanie zabytków historycznych, które robią naprawdę duże wrażenie. Warto odwiedzić również amfiteatr w Mrągowie, który każdego roku staje się głównym miejscem nie tylko Pikniku Country, ale też Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie czy Disco pod Żaglami.

Mrągowo – co warto zobaczyć?

Wiele osób, planując wycieczkę do Mrągowa, zastanawia się, co warto tam zobaczyć. Koniecznie trzeba wybrać się do Mrągowa w czasie Pikniku Country – jest to doskonały sposób na świetną rozrywkę, a jednocześnie można odwiedzić pobliskie jeziora czy mrągowskie plaże. W czasie pikniku Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie przewiduje o wiele więcej atrakcji – zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Mrągowo to doskonały pomysł na dłuższą lub krótszą wycieczkę – zarówno dla osób, które chcą odpocząć na łonie natury, korzystając z uroku i spokoju mazurskich jezior, jak i dla ludzi, którzy pragną się doskonale bawić podczas jednego z wydarzeń muzycznych w Mrągowie.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: MarekUsz/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości