Koniec z długimi urlopami?
Polacy coraz rzadziej decydują się na dwutygodniowe wyjazdy wakacyjne - tak wynika z badań przeprowadzonych przez serwis Nocowanie.pl. - Dwutygodniowe rodzinne urlopy w kraju przeszły do historii. Utrzymuje się trend krótkich, ale częstszych wyjazdów - tłumaczy ekspertka portalu, Agnieszka Rzeszutek.
Jak nowy trend przekłada się na liczby? Tak długi urlop w tym roku planuje zaledwie 5,7 proc. Polaków. Ponadto ku krótszym wyjazdom (więcej niż jeden urlop), skłania się aż 45 proc. rodzin oraz 41 proc. par. W tym roku najwięcej, bo aż 54 proc. osób planujących rodzinny wyjazd, decyduje się na urlop o długości 7 dni.
Ile wydamy na wakacje?
Jak podano w badaniach, 44 proc. par i 39 proc. rodzin zamierza zmieścić się w budżecie do 100 złotych za osobę. Rok temu było to odpowiednio 49 proc. i 44 proc. Wydatki powyżej 300 złotych za osobę za noc planuje zaledwie 12. proc. badanych rodzin oraz 7,8 proc. par.
Z kim najczęściej wyjeżdżają Polacy? Prawie połowa badanych (45,2 proc.) spędzi wakacje z rodziną, 37,5 proc. z partnerem, a pozostali wybiorą się na wypoczynek w gronie znajomych. Oczywiście, wciąż niesłabnącą popularnością cieszy się polskie morze. Tam w tym roku odpoczywać będzie 64 proc. rodzin i 58 proc. par.
Następnym wyborem są góry, a na końcu Mazury (30 proc. rodzin i 28 proc. par), które zamierza odwiedzić 14 proc. Polaków podróżujących w parze.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
- Pierwsze wakacje bez rodziców. "Zdarzają się różne głupie epizody"
- Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie i antykoncepcji? "Trzeba było opowiadać od tyłu"
- Nazwany "Bożym influencerem" 15-latek ma zostać świętym. Papież wymienia jego cuda
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: gazeta.pl
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Hinterhaus Productions