Nazwany "Bożym influencerem" 15-latek ma zostać świętym. Papież wymienia jego cuda

Papież Franciszek chce kanonizować 15-letniego "Bożego influencera"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jakim papieżem był Benedykt XVI?
Jakim papieżem był Benedykt XVI?
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Carlo Acutis prawdopodobnie będzie pierwszym kanonizowanym milenialsem, czyli osobą urodzoną pomiędzy początkiem lat 80. a końcem lat 90. XX wieku. Drogę do świętości toruje chłopcu papież Franciszek, który niedawno przypisał zmarłemu nastolatkowi drugi cud.

Kanonizacja 15-letniego chłopca

Zmarły w wieku 15 lat Carlo Acutis już niebawem ma zostać świętym. Urodzony w Londynie, a mieszkający przez większość życia we Włoszech chłopiec był niezwykle biegły w szerzeniu nauk Kościoła katolickiego w Internecie. Jego działalność sprawiła, że nazywano go "Bożym influencerem". Nastolatek zaprojektował bowiem strony internetowe swojej szkoły oraz parafii, a także stworzył platformę dokumentującą każdy zgłoszony cud eucharystyczny. Serwis uruchomiono kilka dni przed śmiercią młodzieńca i przetłumaczono na kilka różnych języków.

Carlo odszedł w 2006 roku w Monza we Włoszech. U chłopca zdiagnozowano białaczkę. Rok po śmierci jego ciało przewieziono do Asyżu, gdzie do dnia dzisiejszego jest wystawione wraz z relikwiami i oglądane przez pielgrzymów.

Carlo Acutis - cuda, których miał dokonać chłopiec

Jak podaje BBC, pierwszym krokiem Carla Acutisa do świętości była beatyfikacja, która odbyła się w 2020 roku po przypisaniu chłopcu cudu uzdrowienia brazylijskiego dziecka z wrodzoną chorobą trzustki. Dopiero drugi cud mógł zakwalifikować zmarłego 15-latka do procesu kanonizacyjnego. Zatwierdzony on został przez papieża Franciszka po spotkaniu z watykańskim wydziałem ustanawiania świętych. A mowa o uzdrowieniu studenta uniwersytetu we Florencji, który miał krwawienie w mózgu po urazie głowy.

Data kanonizacji Carla Acutisa nie jest jeszcze znana. Warto przypomnieć, że młody przedstawiciel Kościoła doczekał się już własnego pomnika w Carfin Grotto, rzymskokatolickim sanktuarium w Motherwell, a także opatrzonej własnym imieniem parafii w Wielkiej Brytanii, obejmującej kościoły w Wolverhampton i Wombourne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: bbc.com

Źródło zdjęcia głównego: Franco Origlia/Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?