Czy ciężarna może zostać świadkową na ślubie? Ksiądz: "Nie jest to zabobon"

Tekst akapitu - 2024-04-15T132136
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiara w życiu człowieka
Wiara w życiu człowieka
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Według przesądów świadkowa, która jest w ciąży, może przynieść parze młodej pecha. Jak do tego tematu podchodzi Kościół katolicki? Tę sprawę postanowił skomentować w mediach społecznościowych ks. Piotr Jarosiewicz.

Świadkowa w ciąży

Piotr Jarosiewicz to duchowny, który chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Na TikToku obserwuje go 296 tysięcy osób. Ksiądz najczęściej odpowiada na pytania internautów zadawane w komentarzach. Dotyczą one różnych zagadnień, czasem nawet takich uważanych za tematy tabu.

Obserwujący są ciekawi, czy dane postępowanie jest zgodne z zasadami Kościoła katolickiego. W jednym z nowych nagrań, internautka zapytała duchownego o kwestie związane ze ślubem. Według przesądów ślubnych roli świadkowej nie powinno powierzać się kobiecie w ciąży. Co na ten temat mówi Kościół?

Co Kościół mówi o świadkowaniu w ciąży?

Jak tłumaczył ks. Piotr Jarosiewicz, "jeśli ktoś jest w ciąży, czyli w stanie błogosławionym, to znaczy szczęśliwym". - Czyli - czy Pani może być w tym momencie, w jakim jest najszczęśliwsza na świecie, być świadkową na ślubie? Tak, jak najbardziej, w niczym to nie przeszkadza, nie jest to zabobon, że coś się stanie z dzieckiem, z nową parą, to w niczym nie przeszkadza - mówił.

Duchowny dodał także, że świadkową może być również ciężarna żyjąca w konkubinacie. - Tylko jeśli jest taki stan, to nie może ona przyjąć komunii świętej i się wyspowiadać, bo żyjemy w konkubinacie, ale możemy być świadkową - dodał.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Hayrullah Yondem/TikTok/Piotr Jarosiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes