Natalia Niemen szczerze o pułapkach wiary. "To jest olbrzymia pycha"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Religia w szkole – tak czy nie?
Religia w szkole – tak czy nie?
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Jakiś czas temu Natalia Niemen udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o swoim odejściu od Kościoła. Teraz postanowiła wyjaśnić, jakie są jej zdaniem największe pułapki wiary i opowiedziała też, w jaki sposób religia wpływała na jej codzienność.

Natalia Niemen o wierze

Natalia Niemen jest popularną piosenkarką, córką legendarnego muzyka Czesława Niemena. Gwiazda znalazła się niedawno w centrum zainteresowania mediów z powodu szczerego wyznania związanego z wiarą. Jak stwierdziła, religia "zryła jej beret". Teraz w podcaście Natalii Szymańczyk opowiedziała o pułapkach, w które wpadła jako osoba wierząca.

- Ja wierzyłam, że wierzę najlepiej, że ludzie, którzy "nie przyjęli Pana Jezusa do swojego serca jako osobistego Pana I Zbawiciela", oni pójdą do piekła. Czyli to jest tak naprawdę olbrzymia pycha - tłumaczyła artystka.

Jak wiara wpłynęła na życia gwiazdy?

Piosenkarka zaznaczyła, że potrafiła nawet dystansować się od osób z otoczenia, które nie podzielały jej poglądów dotyczących wiary. - Może nie w taki sposób zero-jedynkowy, ale miałam taki dystans, na zasadzie "o czym miałabym z nimi rozmawiać?" - powiedziała Natalia Niemen w podcaście.

- Miałam takie wycofanie, że: "Jej, ktoś tam popełnia jakieś grzechy", to jest jakiś absurd. Teraz jak o tym mówię, to ja nie wiem o kim ja mówię - dodała piosenkarka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram.com/natalia_szymanczyk/

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości