Spacer po bagiennych kładkach pod Warszawą. "Możemy tu podziwiać dziką przyrodę, słuchać śpiewu ptaków"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Ania Dec
Spacer po bagiennych kładkach
Spacer po bagiennych kładkach Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Bagno Całowanie to największy kompleks torfowisk niskich na Mazowszu, zachwycający pięknem krajobrazu i bliskością natury. Z nadejściem cieplejszych dni warto odwiedzić tę malowniczą okolicę i odkryć uroki spaceru po bagiennych kładkach. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym reporterka Ania Dec.

Bagno Całowanie - idealne miejsce na rodzinny spacer

Bagno Całowanie zawdzięcza swoją nazwę jednej z pobliskich miejscowości. To największy kompleks torfowisk niskich na Mazowszu, rozciągający się na długości 15 km. Śpiew ptaków i zachwycające widoki to zaledwie część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających to miejsce spacerowiczów.

- Okolica zachęca do tego, by najwrażliwsze zakątki naszej duszy uruchomić - zauważyła Ania Dec.

Spacer po bagiennych kładkach pod Warszawą

Torfowiska niskie, takie jak Bagno Całowanie, zasilane są wodami powierzchniowymi i gruntowymi z przyległych terenów. Rodzinna przechadzka w tej okolicy to doskonały sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Nieprzeciętny urok tego miejsca powinni docenić zwłaszcza entuzjaści bliskiego obcowania z naturą.

- Możemy tu podziwiać dziką przyrodę, słuchać śpiewu ptaków (...). To wyjątkowo malowniczy teren do długich spacerów, bo przez bagna prowadzi kładka długa na 5 km - podsumowała reporterka Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Ania Dec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN