Dom

Zbudował dom w kształcie dzbanka do herbaty. "Cała aranżacja zaplanowana jest w kierunku gliny i drewna"

Dom

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Agata Zjawińska
Dom w kształcie imbryka robi furorę w Polsce
Dom w kształcie imbryka robi furorę w Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/8
Dzień Dobry TVNDom w kształcie imbryka robi furorę w Polsce

Wyjątkowa budowla powstała w Makowiskach pod Bydgoszczą. Dom w kształcie imbryka to pomysł Macieja Chęsiaka, który pragnął zamieszkać w obiekcie kojarzącym się z ciepłem ogniska domowego i bez wahania wprowadził w życie wyjątkową wizję. W Dzień Dobry TVN właściciel budynku opowiedział o oryginalnym projekcie.

Dom w kształcie imbryka w Makowiskach

W podbydgoskich Makowiskach stanął dom, obok którego trudno jest przejść obojętnie. W budowli przypominającej dzbanek do herbaty już wkrótce zamieszka Maciej Chęsiak i jego żona, Jennifer. Autor nietuzinkowego projektu nie ukrywa, że spełnienie architektonicznego marzenia niesie za sobą wielką radość. Co ciekawe, początkowo jego wizja nie ograniczała się wyłącznie do imbryka.

Piękne wnętrza

W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
wideo 2/7

- W 2008 roku zacząłem rysować kilka domów o różnych kształtach. Był jeszcze dom w kształcie damskiego buta na obcasie albo w kształcie końcówki od sprayu (...). Tak się zaczęło. Jeżeli to ma być dom funkcjonalny, jednorodzinny, to niech to będzie imbryczek, a jeżeli do innych celów, to mógłby być też inny - wyjaśnił właściciel budynku.

Makowiska. Dom w kształcie imbryka - wystrój

Nietypowa posiadłość zwraca uwagę oryginalnym kształtem, ale Maciej Chęsiak z godnym podziwu zaangażowaniem zaprojektował także jej wnętrze. Nie dziwi zatem fakt, że małżonkowie z niecierpliwością oczekują na przeprowadzkę do nowego lokum.

- Cała aranżacja jest zaplanowana w kierunku gliny i drewna, żeby było jeszcze bardziej naturalnie. Ściany w większości "oddychają", więc można się z nim świeżo poczuć. Funkcjonalność tego domu się zmieniała, jak wszystko w tym projekcie, ale wróciliśmy do pierwotnego pomysłu. Będzie to dom jednorodzinny z możliwością zamieszkania - podsumował rozmówca Agaty Zjawińskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości