Zbudował dom w kształcie dzbanka do herbaty. "Cała aranżacja zaplanowana jest w kierunku gliny i drewna"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Agata Zjawińska
Dom w kształcie imbryka robi furorę w Polsce
Dom w kształcie imbryka robi furorę w Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Wyjątkowa budowla powstała w Makowiskach pod Bydgoszczą. Dom w kształcie imbryka to pomysł Macieja Chęsiaka, który pragnął zamieszkać w obiekcie kojarzącym się z ciepłem ogniska domowego i bez wahania wprowadził w życie wyjątkową wizję. W Dzień Dobry TVN właściciel budynku opowiedział o oryginalnym projekcie.

Dom w kształcie imbryka w Makowiskach

W podbydgoskich Makowiskach stanął dom, obok którego trudno jest przejść obojętnie. W budowli przypominającej dzbanek do herbaty już wkrótce zamieszka Maciej Chęsiak i jego żona, Jennifer. Autor nietuzinkowego projektu nie ukrywa, że spełnienie architektonicznego marzenia niesie za sobą wielką radość. Co ciekawe, początkowo jego wizja nie ograniczała się wyłącznie do imbryka.

Piękne wnętrza

Odpicowane wnętrze – mężczyźni też kochają kolory
Odpicowane wnętrze – mężczyźni też kochają koloryDzień Dobry TVN
wideo 2/20

- W 2008 roku zacząłem rysować kilka domów o różnych kształtach. Był jeszcze dom w kształcie damskiego buta na obcasie albo w kształcie końcówki od sprayu (...). Tak się zaczęło. Jeżeli to ma być dom funkcjonalny, jednorodzinny, to niech to będzie imbryczek, a jeżeli do innych celów, to mógłby być też inny - wyjaśnił właściciel budynku.

Makowiska. Dom w kształcie imbryka - wystrój

Nietypowa posiadłość zwraca uwagę oryginalnym kształtem, ale Maciej Chęsiak z godnym podziwu zaangażowaniem zaprojektował także jej wnętrze. Nie dziwi zatem fakt, że małżonkowie z niecierpliwością oczekują na przeprowadzkę do nowego lokum.

- Cała aranżacja jest zaplanowana w kierunku gliny i drewna, żeby było jeszcze bardziej naturalnie. Ściany w większości "oddychają", więc można się z nim świeżo poczuć. Funkcjonalność tego domu się zmieniała, jak wszystko w tym projekcie, ale wróciliśmy do pierwotnego pomysłu. Będzie to dom jednorodzinny z możliwością zamieszkania - podsumował rozmówca Agaty Zjawińskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości