mazowsze

  mazowsze

  Mieszkańcy Kozienic i okolic świetnie znają rezerwat Królewskie Źródła, jednak osobom spoza regionu nazwa ta najczęściej nic nie mówi, a szkoda. To nie tylko świetna baza do pieszych wędrówek, ale także bardzo popularne miejsce piknikowe. Na dodatek jest tak blisko od Warszawy, że wydaje się być wręcz idealne na jednodniowy wypad za miasto. Jakich jeszcze atrakcji można się spodziewać w sercu Puszczy Kozienickiej?

  Wakacje w naszym kraju kojarzą się zwykle z wyjazdem w Tatry, na Mazury lub nad morze. Warto jednak pamiętać, że inne regiony również oferują wiele atrakcji i malowniczych krajobrazów. Mazowsze to idealne miejsce zarówno na krótki wyjazd weekendowy, jak i dłuższy, aktywny wypoczynek, dzięki któremu można wyładować energię.

  W tym roku Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" obchodzi swoje 70-lecie. Na jego występy ciągną tłumy - zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. W czym tkwi fenomen zespołu? Ile koncertów grają w ciągu roku? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: dyrektor Mazowsza Jacek Boniecki, tancerz Maxime Luna Kirschbach i chórzystka Karolina Mitkiewicz.

  Uchodźcy to ostatnio temat naprawdę gorący. Nie ma miejsca, w którym nie rozważano by "za i przeciw" przyjmowania ich w krajach europejskich. Gościem Dzień Dobry TVN była pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. migracji Izabela Szewczyk. Z Panią Izą porozmawialiśmy o obecnej sytuacji w Polsce. Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie migrantów? Czy prawdą jest, że Polacy o migracji mają błędne pojęcie? Skąd wynika narodowa niechęć do cudzoziemców? Jakimi przepisami prawnymi regulowane jest przyjęcie cudzoziemców, komu państwo może odmówić nadania statusu uchodźcy oraz jak przebiega weryfikacja?

  We wtorek, 9 grudnia, 80-te urodziny obchodzić będzie Irena Santor! My już dziś postanowiliśmy złożyć życzenia "Królowej polskiej sceny muzycznej"! Wszystkiego najlepszego Pani Ireno! Mieliśmy też dla jubilatki małą niespodziankę. Zobaczcie jaką. Czy udało nam się zaskoczyć Panią Irenę? :)