Materiał promocyjny

Jak być aktywnym seniorem? Dlaczego warto wybrać się do Krainy Lessowych Wąwozów?

Seniorze, odważ się i podróżuj
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nałęczów i jego okolice to jedno z popularniejszych uzdrowisk w Polskie, a Kraina Lessowych Wąwozów to lokalizacja sprzyjająca aktywności fizycznej. Jest doskonałym miejscem do spacerów, świetnie odnajdą się tam seniorzy. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tym miejscu i dlaczego warto się tam wybrać?

Kraina Lessowych Wąwozów - co warto wiedzieć o tym miejscu?

Kraina Lessowych Wąwozów znajduje się okolicach Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Stanowi unikalny w skali Europy region z największym skupiskiem wąwozów lessowych. To doskonałe miejsce dla aktywnych, a także dla seniorów. - Szlaki turystyczne, które wiodą przez nałęczowskie wąwozy, które można przemierzać pieszo, można przemierzać rowerami. Oczywiście sercem tego centrum uzdrowiskowego jest Nałęczów, gdzie można przyjechać na turnusy rehabilitacyjne, ale można przyjechać indywidulanie, korzystając z bogatej oferty uzdrowiskowej - powiedział Wiesław Czerniec Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej Kraina Lessowych Wąwozów.

Warto dodać, że wspomniane trasy turystyczne mają łącznie aż 180 kilometrów.

Jak zachęcić seniorów do aktywności?

Do Nałęczowa wybrała się pani Irena Wielocha, która należy do bardzo aktywnych osób. Nasza rozmówczyni wyznała, że nie zawsze tak było. - Przyszedł taki czas, kiedy poczułam swoje lata i poczułam tzw. niepełnosprawność. Stwierdziłam, że coś muszę ze sobą zrobić, stwierdziłam, że aktywny tryb życia, to jest to, co mi jest potrzebna - wyznała.

Obecnie pani Irena nie wyobraża sobie rezygnacji z ruchu. - Po przerwie, nawet dwudniowej czuję się chora i od razu czegoś brakuje. Jestem tutaj w Nałęczowie i bardzo się cieszę, bo jestem pierwszy raz, słyszę, że tu jest tyle miejsc do chodzenia, to myślę, że to będzie moje ulubione miejsce - przyznała.

Pani Irena zapytana o to, jak można zachęcić seniorów do aktywności, odpowiedziała, że ruch zmienia ich codzienność. - Zmienią swoje życie, jeżeli się ruszą. Wyjdą z domu, przestaną oglądać telewizję i poczują, że ruch to zdrowie - dodała.

Dlaczego jeszcze warto wybrać się Nałęczowa? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Polska Organizacja Turystyczna
Polska Organizacja Turystyczna
Źródło: mat. prasowe

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości