Pachnący Dubaj
Zapachy w kulturze arabskiej są bardzo ważne. - W Dubaju na każdym kroku znajdziecie większe, mniejsze perfumerie - nie tylko z perfumami, ale i kadzidłami. W toaletach publicznych poustawiane są perfumy, z których można po prostu sobie skorzystać - opowiadał Michał Cessanis.
W dawnej przemysłowej dzielnicy Al Quoz stworzono zagłębie artystyczno-kulturalne na czele z butikowymi perfumeriami. - Ten rynek [perfum - przyp. red.] jest tutaj gigantyczny. [...] Mówi się, że to wynika z tego, że wszyscy chodzą tutaj podobnie ubrani. Zatem zapach jest tym elementem, którym zwracasz na siebie uwagę. Każdy chce pachnieć inaczej. Zdarzają się takie sytuacje, że ktoś mówi: "Czujecie ten zapach? To chyba ten facet. On pachnie wyjątkowo" - tłumaczył perfumiarz Alexander Javier.
Centrum Porozumienia Kulturowego w Dubaju
Z kolei w dzielnicy Al Fahidi można zobaczyć, jak wyglądał Dubaj przed erą wynalezienia ropy naftowej. Są tutaj lokalne bary, targ z przyprawami i Centrum Porozumienia Kulturowego.
- To miejsce, w którym organizowane są warsztaty z lokalnej kultury, tradycji, obyczajów. Podobno można tutaj zadać każde, nawet najbardziej niewygodne pytanie - podkreślił Michał Cessanis. - W tym miejscu mamy wszyscy otwarte głowy i serca - dodała Khawla Almarzooqi.
Jakie pytania zadał dziennikarz? Gdzie warto wybrać się wieczorem? Zobacz materiał wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Atrakcje Dubaju: "Mówi się, że tu jest jeden z najwyższych basenów na świecie"
- Dubaj – co warto zobaczyć? Michał Cessanis odkrywa mniej znane atrakcje
- Mroczne strony Dubaju. Jak wygląda rzeczywistość mieszkańców?
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Marek Zieliński
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN