Dubaj dla odważnych. "Spaceruję po gzymsie wieżowca"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Do zobaczenia w Dubaju
Do zobaczenia w Dubaju
Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Japońskie korzenie polskiej aktorki
Japońskie korzenie polskiej aktorki
Brazylijka na tropie polskich korzeni
Brazylijka na tropie polskich korzeni
Osi Ugonoh z "Top Model" o korzeniach, rodzinie i rasizmie. "Czuję się Polką, ale też czuję się Nigeryjką. Chodzi o to, by celebrować różnorodność"
Osi Ugonoh z "Top Model" o korzeniach, rodzinie i rasizmie. "Czuję się Polką, ale też czuję się Nigeryjką. Chodzi o to, by celebrować różnorodność"
Duchowa podróż do rdzennych mieszkańców Ameryki
Duchowa podróż do rdzennych mieszkańców Ameryki
Dubaj kojarzy się z luksusem i bogactwem. Podróżnik i dziennikarz Michał Cessanis w swoim cyklu "Do zobaczenia" pokazał to miasto z innej perspektywy. Te widoki zapierają dech w piersiach. Oto atrakcje dla odważnych, lecz nie tylko.

Dubaj. Spacer po wieżowcu

Michał Cessanis zwiedzanie Dubaju rozpoczął od podziwiania miasta z góry. - Jestem 222 metrów nad ziemią i spaceruję po gzymsie wieżowca - opowiadał dziennikarz.

Na wieżowcu byli i tacy, którzy nie tylko spacerowali, lecz i huśtali się na specjalnym sprzęcie. Tę atrakcję śmiało można nazwać Dubaj dla odważnych", a za podniesienie adrenaliny trzeba zapłacić ponad 500 zł.

- Jeśli to, co widzicie, to dla was za dużo, zawsze możecie sobie zjechać po szklanej zjeżdżalni z 53 piętra na 52 - dodał Michał Cessanis. Zjazd kosztuje 100 zł.

Widoki z wieżowca zapierają dech w piersiach. Stąd widać, jak Dubaj nieprawdopodobnie szybko się rozwija.

Dubaj - miasto przyszłości

Dubaj jeszcze kilkadziesiąt lat temu był rybacką wioską. Po odkryciu ropy, a potem postawieniu na usługi i rozwój nowych technologii wyrosło tutaj wielkie nowoczesne miasto. Przy brzegu wysypano sztuczne wyspy, a wzdłuż autostrady, która miejscami ma nawet 8 pasów ruchu, powstały na świecie najwyższe wieżowce i luksusowe hotele. Dubaj ma być i jest spełnieniem marzeń jego mieszkańców o nowoczesnej przyszłości.

- Jestem w samym centrum Muzeum Przyszłości. To zachwycający budynek znajdujący się w rankingach najpiękniejszych budynków muzealnych świata. Nie ma się czemu dziwić, wystarczy popatrzeć na tę niesamowitą bryłę. Ma kształt elipsy, która symbolizuje ludzkość. Elewacja tego budynku pokryta jest arabską kaligrafią, w której ukryte są słowa też nawiązujące do przyszłości - wyjaśnił Michał Cessanis.

Jak dodał podróżnik, muzeum znajduje się na zielonym wzgórzu, które symbolizuje ziemię. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających tę instytucję? Jak będzie wyglądał Dubaj w 2071 roku? Co warto zjeść? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Michał Cessanis/Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana