Podróże

Pracownicy lotniska rzucali bagażami jak workami ziemniaków. Nagranie trafiło do sieci. "Są brutalni"

Podróże

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok, o2.pl
walizki, pracownicy Swissport Australia

Pracownicy lotniska w Melbourne zostali sfilmowani podczas wykonywania obowiązków służbowych. Sposób, w jaki obchodzili się z bagażami podróżnych, zbulwersował internautów. Głos w sprawie zabrał m.in. przedstawiciel linii lotniczej. Czy mężczyźni ponieśli konsekwencje swoich czynów?

Australia. Pracownicy linii lotniczej Qantas rzucali bagażami podróżujących

Pasażerowie samolotu powierzają walizki i torby podróżne pracownikom lotniska z nadzieją, że zostaną w odpowiedni sposób przechowane, a ich zawartość nie ulegnie zniszczeniu. Patrząc jednak na filmik, który został zrobiony w Melbourne podczas przeładowywania bagaży na taśmę transportową, trudno obdarzyć personel aż tak dużym zaufaniem.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Na nagraniu opublikowanym na TikToku widać trzech mężczyzn, którzy rzucają walizkami, używając do tego ogromnej siły. Robią rozmach i unoszą torby podróżne nad głowami, by z impetem cisnąć nimi o taśmę.

- To już wszyscy powinni wiedzieć, czemu walizki są do wyrzucenia po jednej podróży.

- To jest wytłumaczenie, dlaczego podróżowałem po całym świecie, a tylko w Australii zniszczono mi dwie walizki.

- Nie rozumiem, dlaczego są tacy brutalni - komentują oburzeni internauci.

Lotnisko w Melbourne. Pracownicy zostali zawieszeni

Filmik, który trafił do sieci, obejrzeli również przedstawiciele Qantas. Rzecznik linii lotniczej uznał sytuację za niedopuszczalną i zaznaczył, że widoczni na nagraniu mężczyźni są pracownikami podwykonawcy - firmy Swissport Australia, która wszczęła w tej sprawie wewnętrzne śledztwo.

Głos w sprawie zabrał również Brad Moore, dyrektor generalny Swissport International. Według jego doniesień pracownicy, którzy dopuścili się tego czynu, zostali odsunięci od wykonywania zadań służbowych. Mają liczyć się z poważnymi konsekwencjami dyscyplinarnymi.

- Takie zachowanie to ogromny zawód dla wszystkich naszych pracowników, ale przede wszystkim dla personelu działającego na pierwszej linii, który nawet w czasie pandemii ciężko pracował, aby zapewnić najwyższe standardy jakości w tak trudnych okolicznościach. Lekceważące zachowanie wobec bagażu i rzeczy osobistych klientów nie będzie tolerowane - oznajmił Brad Moore w oficjalnym komunikacie cytowanym przez news.com.au.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok, o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: ivabalk/Pixabay, TikTok

Pozostałe wiadomości