Zmiany w podróżowaniu samolotem. Już wkrótce ma być to znacznie prostsze i wygodniejsze

Odprawa na lotnisku
Zmiany w podróżowaniu samolotem. Już wkrótce ma być to znacznie prostsze i wygodniejsze
Źródło: Hinterhaus Productions/Getty Images
Podróż samolotem może być problematyczna, jeśli w międzyczasie potrzebujemy skorzystać z telefonu. Niedługo prawdopodobnie pożegnamy się z trybem samolotowym i będziemy mogli swobodnie dzwonić z pokładów samolotów. Co jeszcze się zmienia?

Nowość w podróżowaniu - Internet w samolotach

Pierwszą z unijnych zmian ma być swobodne korzystanie z telefonów komórkowych podczas lotów. Chociaż już dzisiaj zdarza się, że jest możliwość wykonywania połączeń z pokładu, to ceny takiej usługi bywają tak wysokie, że większość osób z niej nie korzysta. Jak zapowiedziała Komisja Europejska, część częstotliwości sieci 5G ma być zarezerwowana do dzwonienia podczas lotów. W tym celu na pokładach mają zostać zainstalowane stacje bazowe, które będą łączyć się bezpośrednio z satelitami, a następnie przesyłać sygnał na Ziemię. 

Podróże po świecie

DD_20211023_Namibia_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał

Zmiany w systemie odpraw i kontroli

Na europejskich lotniskach ma być stopniowo wprowadzany system automatycznych odpraw i kontroli paszportowej, dzięki której będzie można zweryfikować swoją tożsamość w specjalnych kioskach lub bramkach. Ponadto wprowadzona zostanie weryfikacja biometryczna, która może w przyszłości zastąpić paszport i karty pokładowe. 

Zmiany w limitach płynów na pokładach samolotów

Zmieniony ma zostać również limit objętości wnoszonych do samolotu płynów. Aktualny system, zgodnie z którym wszelkie płyny mogą znajdować się jedynie w przeźroczystych pojemnikach do 100 ml, miałby zniknąć. Ma to być możliwe dzięki wprowadzenia nowego systemu kontroli bezpieczeństwa oraz wykorzystania bramek CT. Jak zapowiedziały władze londyńskich lotnisk - do 2024 całkowicie zastąpią stare systemy bezpieczeństwa nowymi. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: Bezprawnik/Spider's Web

Źródło zdjęcia głównego: Hinterhaus Productions/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?