Brema to klimatyczne miasto w północnych Niemczech, leżące nad rzeką Wezerą, oddalone 60 km od Morza Północnego. Starówka zachwyca, ale to nie koniec atrakcji. Co jeszcze warto zwiedzić w tym mieście?
Podróż do Gwinei Równikowej może okazać się niemożliwa do realizacji. Wiza wjazdowa do tego kraju jest bowiem najtrudniejszą do zdobycia wizą w całej Afryce. Istnieje jednak kilka sposobów, aby uzyskać wspomniany dokument. Od czego zacząć?
Co do zaoferowania turystom ma Genewa? Okazuje się, że szwajcarska metropolia kryje wiele atrakcji. Ważnym punktem na mapie miasta jest Park des Bastions, ale to dopiero początek wycieczki.
"Za niczym nie tęsknię".
"Bardzo spektakularnie to wygląda".
W dobie pandemii COVID-19 podróżowanie, w tym po Europie, jest znacznie utrudnione. Mimo to, wiele osób decyduje się na różnego rodzaju wyjazdy, w tym urlopy. W związku z rosnącą liczbą osób zaszczepionych rozważane są scenariusze w ułatwieniu podróżowania. Od kiedy i na jakich warunkach?
Czym jest? Jak je zwiedzić?
Andrzej Placek to prawdziwy wilk morski, który podczas samotnego rejsu zwiedził kawał świata. W podróży towarzyszyła mu jedynie kotka o imieniu Tosia. Jak przebiegała ich wyprawa? O tym żeglarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Pławna Dolna to wieś pobudzająca ciekawość świata i wyobraźnię. Atrakcje tam zgromadzone zainteresują zarówno dorosłych jak i pociechy, a to wszystko za sprawą miejscowego artysty, Dariusza Milińskiego.
Orientacja w terenie to nie archaiczna umiejętność, która nikomu już nie jest potrzebna. Świat opanowany przez GPS, aplikacje nawigacyjne i mobilne mapy może co prawda utwierdzać w przekonaniu, że orientacja w terenie to zabawa dla harcerzy, ale wiele życiowych sytuacji pokazuje, że to cenna i potrzebna wiedza.
Do zobaczenia w austriackim Schladming-Dachstein.
Polscy naukowcy wrócili na stację na Antarktydzie kontynentalnej po kilkudziesięciu latach nieobecności. Do wyprawy przygotowywali się 3,5 roku. Jaki jest cel tej podróży? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Krzysztof Otto, dyrektor ds. polarnych i technicznych z Instytutu Geofizyki PAN.
Kuba Bociąga to podróżnik, wokalista, autor książki "100 krajów przed czterdziestką". Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział o swoim wyjątkowym doświadczeniu. Zdradził również, który kraj okazał się największym zaskoczeniem.
Funchal to szóste co do wielkości miasto w Portugalii i najistotniejszy ośrodek Regionu Autonomicznego Madery. Funchal to również ważny port rybacki i handlowy, położony nad Oceanem Atlantyckim.
Wiele kobiet marzy o tym, by mieć długie i lśniące włosy, które nie będą się kruszyć na końcach. Niestety z wielu przyczyn, często niezależnych od nas, nie udaje się ich zapuścić. Trycholog Magdalena Szymczak w Dzień Dobry TVN opowiedziała, co możemy zrobić, by przyspieszyć porost włosów.
Piazzale Michelangelo to niesamowity punkt widokowy na całą Florencję. Można zobaczyć z niego cudowne zachody słońca nad wielką kopułą oraz Stare Miasto. Plac usytuowany na wzgórzu San Miniato, nieopodal rzeki Arno, został zbudowany w 1869 roku. W jego centrum znajduje się wykonany z brązu pomnik upamiętniający „Dawida”, słynną rzeźbę Michała Anioła oraz „Cztery Pory Dnia”, czyli nieco mniej znane dzieło tego renesansowego artysty.
"Na wyciągach obowiązują maseczki i odstęp".
Jean Paul Veziano jest właścicielem piekarni Boulangerie Veziano w Antibes, która ma już blisko 100-letnią historię. To właśnie w niej wypiekany jest chleb w charakterystycznym kształcie. Jak go wykonać? Piekarz pokazał to w Dzień Dobry TVN.
"Nie było granicy pomiędzy horyzontem a Ziemią".
Dzielnica Gamla Stan leży na 4 małych wyspach znajdujących się w centrum Sztokholmu i jest główną atrakcją miasta. Została założona przez Birgera Magnussona w XIII wieku. Zamieszkuje ją około 3 000 osób. Jest obowiązkowym punktem dla każdego turysty, który po raz pierwszy odwiedza Sztokholm.
Ile kosztuje remont mieszkania w kamienicy, a ile w bloku? Koszt może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy – zależnie od powierzchni, zakresu prac i standardu wykończenia. Możliwa jest zarówno opcja ekonomiczna, w ramach której korzysta się z tańszych materiałów i wiele prac wykonuje samodzielnie, jak i sytuacja, gdy wykonawstwo w całości zleca się specjalistom.
"Dostałam taki prezent, by być uważnym na świat".
Są takie produkty, które zna i kupuje absolutnie każdy. W prawie każdym sklepowym koszyku ląduje król polskich stołów – ser żółty. Jego odmian jest naprawdę sporo, ale czy wiemy, który wybrać? Czy tańszy oznacza gorszy? O tym opowiedziała nam Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny.
Odessa jest miastem na Ukrainie, położonym nad Morzem Czarnym. Posiada największy port nad Morzem Czarnym. Schody w Odessie to najbardziej rozpoznawalne miejsce w mieście i prawdopodobnie najsłynniejsze schody w Europie. Jak się nazywały na przestrzeni lat? Jaka wygląda ich historia?
Honolulu to przede wszystkim oryginalne krajobrazy, niepowtarzalne plaże, piękne wodospady, rafy koralowe oraz lasy tropikalne. Jeśli szukasz miejsca, które potrafi doskonale połączyć różne kultury i tradycje, to warto się tam wybrać.
Rumunia staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Tradycyjna kuchnia rumuńska pozostaje jednak dla wielu z nas "wielką niewiadomą". Czym charakteryzują się rumuńskie potrawy i jakie smaki w nich królują?
Sprawdź, co warto tam zobaczyć.
Ewa Rot-Buga na co dzień bada literaturę staropolską. Kilka razy w roku oddaje się jednak swojej pasji i wyrusza w dalekie podróże. Które kraje zwiedziła jeżdżąc konno? O tym opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.
Pomimo tego, że Niemcy są częstym kierunkiem podróży turystów z całego świata, to właśnie Bawaria cieszy się największą popularnością. Mnogość atrakcji na czele ze średniowiecznymi zamkami, niesamowitą przyrodą i przyjaznymi mieszkańcami sprawiają, że planowany wyjazd powinien trwać minimum tydzień.
Czas ferii zimowych to moment, kiedy nasze pociechy wyjeżdżają w góry na obozy i kolonie. Co spakować do plecaka, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo, a na szlaku czy na nartach niczego mu nie zabrakło?