Dziecko

13-latka publicznie upokorzona przed wejściem na zjeżdżalnię. "Będzie to przerabiać na terapii"

Dziecko

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
the-sun.com/kmov.com
Zjeżdżalnia

Andrew Batton zabrał swoją rodzinę do popularnego parku wodnego w miasteczku Grafton w stanie Illinois. Jego 13-letnia córka nie mogła się doczekać wypróbowania nowej atrakcji. Gdy ustawiła się w kolejce do zjeżdżalni, została upokorzona.

13-latka musiała zważyć się na oczach wszystkich

O zaistniałej sytuacji rozpisują się zagraniczne media. 13-letnia córka Andrew Battona w popularnym parku Raging Rivers Waterpark w miasteczku Grafton ustawiła się w kolejce do nowej zjeżdżali. Gdy nadeszła jej kolej, pracownik poprosił, by dziewczynka stanęła na wadze.- Facet spojrzał na moją córkę i powiedział: Musisz wejść na wagę - relacjonował tata 13-latki.

Dziewczynka chciała wypróbować nową atrakcję, więc zgodnie z poleceniem na oczach wszystkich weszła na wagę. Urządzenie wskazało 205 funtów, czyli ok. 92 kg. Jak podaje portal the-sun.com, ze zjeżdżalni mogą skorzystać osoby, których waga nie przekracza 200 funtów (ok. 90 kg). Dziewczynka nie została więc wpuszczona.

- W jej oczach pojawiły się łzy. Jako rodzice musimy teraz naprawić emocjonalne szkody, jakie wyrządziła nam ta firma. Będzie to przerabiać przez wiele lat na terapii - podkreślił Andrew Batton w rozmowie z KMOV News 4.

Zobacz wideo: OdWagi dzieciaki

OdWagi dzieciaki

(Od)wagi dzieciaki - dodatki do żywności
(Od)wagi dzieciaki - dodatki do żywności Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Jak dodał, przed zjeżdżalnią nie zauważył nigdzie informacji o limicie. Natomiast Jimmy Holmes, rzecznik Raging Rivers Waterpark, twierdzi inaczej.

- Naszym celem nie jest nikogo zawstydzać, ale musimy pilnować bezpieczeństwa podczas wizyty w Raging Rivers. Park podejmuje wiele środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom podczas korzystania z naszych zjeżdżalni i atrakcji. Nowa zjeżdżalnia Mississippi Monster Slide ma maksymalny limit wagi 200 funtów na osobę. Oznakowanie znajduje się u podstawy zjeżdżalni, ostrzegając gości o tym ograniczeniu - czytamy w oświadczeniu.

Dziewczynka została publicznie poniżona

Batton wyraził swoje rozczarowanie parkiem wodnym w poście na Facebooku. - Pomijając zdumiewająco niszczący psychologiczny wpływ zmuszania młodej kobiety do publicznego ważenia się, to oczy mojej córki napełniły się łzami, gdy została odrzucona za przekroczenie 5 funtów - napisał. - Pracownik był również bardzo zdenerwowany (...) i wiele osób było zdenerwowanych/zdziwionych ograniczeniem - dodał.

Zobacz wideo: Waga i uprzedzenie

Waga i uprzedzenie
Waga i uprzedzenie Źródło: Dzień Dobry TVN

Ojciec 13-latki zdecydował się nagłośnić sprawę, by zapobiec publicznemu poniżaniu innych osób. Raging Rivers Waterpark przekazał, że w przyszłości pojawią się wzmocnienia, by zwiększyć nośność zjeżdżalni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: the-sun.com/kmov.com

Źródło zdjęcia głównego: Sasi Ponchaisang/Getty Images

Pozostałe wiadomości