Dziecko

"Koledzy mnie wyzywali: grubas, świniak, prosię". 12-letni Marek walczy z kilogramami

Dziecko

Autor:
Nastazja
Bloch
Marek zaczyna walkę, by schudnąć

Marek Wolski to dwunastolatek, który w czasie pandemii przytył ponad 20 kg. Jeden z reportaży wyemitowanych w Dzień Dobry TVN zmotywował chłopca do pracy nad własnym ciałem. Jak wygląda jego przemiana i od czego zaczął?

Historia 12-letniego Marka

W czasie pandemii większość z nas całe dnie spędzała w domu. Brak ruchu, zła dieta i zbyt duża liczba spożywanych posiłków oraz przekąsek dała się we znaki. Po kilku miesiącach takiego stylu życia nietrudno było o dodatkowe kilogramy. 12-letni Marek przyznał, że jego masa ciała zwiększyła się po kwarantannie o 20 kg. - Całymi dniami siedział w łóżku, w czasie lekcji i z kolegami, gdy grał w gry. Podczas mojej nieobecności w domu jadł wszystko, co było w lodówce. Słabościami żywieniowymi są chipsy - powiedziała Kamila Rakowska, mama Marka.

Cieszyłem się na nowy rok szkolny, na spotkanie z kolegami. Trochę się zdziwili, że taki duży się stałem. Był taki czas, że inni koledzy mnie wyzywali: "grubas", "świniak", "prosię"

Chłopiec przeżywa komentarze rówieśników. Choć zawsze lubił chodzić do szkoły, docierające do niego teksty sprawiały, że stracił zapał. W pokonywaniu trudności pomaga mu mama. - Miałam podobne sytuacje w szkole, więc opowiadam, jak ja sobie z tym radziłam, wspieram go psychicznie – zapewniła.

Pragnienie akceptacji

Marek zdradził, że jedyne, o czym marzy, to akceptacja. Chciałby, aby bez względu na jego wygląd rówieśnicy szanowali go, lubili i doceniali za to, kim jest. - Chodzi o to, żebym był akceptowany, bo przez wszystkich nie jestem, dlatego że jestem otyły. To jest dla mnie niezrozumiałe - wyznał.

Impulsem do zrzucenia kilogramów był kontakt z Tomkiem, który był bohaterem reportażu w Dzień Dobry TVN. Historia chłopca zainspirowała Marka do podjęcia wyzwania. Obecnie obaj często ze sobą rozmawiają. - Tomek do mnie pisze, mam podobne zainteresowania, dobrze się dogadujemy i wspieramy się nawzajem – podkreślił Marek.

W walce o zdrowie Marka wspiera jego mama. Od niedawna zaczęła robić zdrowe zakupy. Syn przerzucił się na warzywa, płatki owiane, ciemny chleb. - Jestem bardzo dumna. Mam nadzieję, że będzie zdrowszy i będzie miał lepsze nawyki żywieniowe. Teraz lepiej je i są już małe efekty – stwierdziła.

Na czym najbardziej zależy Markowi? - Chciałbym schudnąć, mieć większą sprawność fizyczną, być bardziej zauważany przez kolegów – podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości