Na to uważaj w czasie podróży. "Tablet w rękach dziecka może ciąć jak kosa z dużą prędkością"

Patenty na podróż z dzieckiem
Dzieci w podróży. Patenty na jazdę samochodem
Podróż z dzieckiem niejednokrotnie bywa wyzwaniem. Na szczęście są sposoby, by poradzić sobie ze znudzonymi maluchami w trasie. Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów, zdradziła nam swoje patenty. Na co warto zwrócić uwagę?

Patenty na udaną podróż z dzieckiem

Zanim udamy się na wakacje, należy zadbać o komfort podróży najmłodszych turystów. Przemyślana rozrywka zapewni spokój rodzicom i dobrą zabawę maluchom.

- Dzieci nudzą się podczas podróży. Trzeba się dobrze przygotować. Jest wiele zabawek do podróży. Ważne, aby były przymocowane do czegoś stałego, aby nie przemieszczały się podczas podróży. Tablet w rękach dziecka może ciąć jak kosa z dużą prędkością - wskazuje Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów.

- Super pomysłem są zabawy z dziecięcych lat. Obserwowanie, kto zobaczy pierwszy rzecz na literę np. "M". Poza tym śpiewanie, słuchanie audiobooków, dziecięcych piosenek - dodała.

Ciekawym rozwiązaniem jest powieszenie zdjęcia mamy naprzeciwko dziecka. Wiele z nich na wczesnym etapie nie zorientuje się, że uśmiecha się do nich obrazek. - Jeśli maluszek widzi mamę uśmiechniętą w kolorze, będzie szczęśliwy. Sprawdzi się dla najmłodszych maluszków. Starsze dzieci rozpoznają, że to płaski wizerunek mamy. Ponadto dobrym sposobem jest ustawienie lusterka, by dziecko widziało mamę albo swoją podobiznę - tłumaczyła ekspertka.

Podróż z dzieckiem a choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna to przypadłość, z którą zmaga się wiele dzieci. Choć mija ona wraz z wiekiem, często bywa utrudnieniem, zwłaszcza w dalekich podróżach.

- Dziecko podczas podróży nie powinno pić ani jeść, bo może się zachłysnąć. Podróż nie powinna trwać dłużej, niż 2 godziny. Są wiszące maskotki, które przyczepiamy do rączki. Są stoliki przyczepiane do fotelika. Starsze dzieci mogą oglądać filmy, ale urządzenie musi być przymocowane do zagłówków. Przydać może się pluszak, czy coś do gryzienia - tłumaczyła Magdalena Kordaszewska.

- Jeśli komuś nie robi się dobrze, dobrym sposobem jest gniecenie. Daje to głęboki sygnał do mózgu, że zajmie się on czymś innym i ułatwi podróżowanie - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości