Był najbardziej otyłym dzieckiem świata. Teraz zachwyca sylwetką 

Autor:
Nastazja
Bloch
otyłe dziecko

Życie lubi nas zaskakiwać i często pokazuje, że nic nie jest dane na zawsze. Po latach zrozumiał to Arya Permana. Gdy był dzieckiem, okrzyknięto go najbardziej otyłym małoletnim na świecie. Wówczas ważył 200 kilogramów. Dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie dziś formy może mu pozazdrościć wiele osób.

Najgrubsze dziecko świata

Arya Permana pochodzi z Indonezji. Świat poznał go kilkanaście lat temu jako najgrubsze dziecko na świecie. Przydomek nie wziął się znikąd. Waga małoletniego chłopca pokazywała wówczas 200 kg i zdaniem ekspertów spowodowana była nadmiernym spożywaniem pokarmów. Chłopiec przyjmował dziennie około 7 tysięcy kalorii pochodzących z przetworzonego jedzenia i słodkich napojów.

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Sytuację pogarszała także znikoma aktywność fizyczna. Arya nie pałał bowiem miłością do sportu, jego pasją były natomiast gry komputerowe. W szybkim czasie doczekał się nadmiernych kilogramów i problemów zdrowotnych. Problematyczna stała się także codzienność. Czynności takie jak mycie czy ubieranie były nie lada wyzwaniem. Ostatecznie w wieku 11 lat chłopiec postanowił zadbać o siebie i zaczął się odchudzać.

Najgrubsze dziecko świata - przemiana

Arya w wieku 11 lat trafił do szpitala na zabieg zmniejszania żołądka. To właśnie wtedy na jego drodze pojawił się trzykrotny mistrz świata w kulturystyce Ade Rai, który zaproponował pomoc. Jak się okazało, mężczyzna prowadził siłownię. Młodzieniec skorzystał z oferty i wziął się do pracy. Zmiany rozpoczął o zmiany nawyków i diety. Z czasem doszła także aktywność fizyczna.

- Arya mieszka trzy godziny drogi od siłowni, więc odwiedza ją co dwa tygodnie. Zdecydowałem też, że ma przychodzić też po każdej kontrolnej wizycie w szpitalu, aby sprawdzić postępy i zaplanować dalsze treningi – mówił jego trener.

Jedną z motywacji, dla której chłopak chciał zrzucić nadprogramowe kilogramy, był powrót do gry w piłkę nożną. W ciągu trzech lat Arya zgubił połowę swojej wagi i zrobił ogromny progres.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Rob Melnychuk/Getty Images

Pozostałe wiadomości