Ciąża

Znana lekkoatletka ze łzami wyznaje, że pragnie zostać matką. Ma 40 lat i jest dziewicą. "Kończy mi się czas"

Ciąża

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
kobieta.gazeta.pl, Instagram
Ciążowy brzuch

Lori LoLo Jones to amerykańska lekkoatletka i trzykrotna mistrzyni świata w biegu przez płotki. Sportsmenka kilka dni temu skończyła 40 lat, a obchodzone urodziny skłoniły ją do poważnych przemyśleń na temat planowania upragnionego potomstwa. - Nic nie przeraża mnie bardziej niż poczucie, że brakuje mi czasu na założenie rodziny - wyznała. Kobieta oddała się więc w ręce specjalistów.

USA. Lori LoLo Jones - znana lekkoatletka ma 40 lat i jest dziewicą

Lori LoLo Jones nie udało się do tej pory stworzyć szczęśliwego związku. Sportsmenka większość swojego życia poświęciła treningom i rozwojowi kariery lekkoatletycznej, dlatego też nie miała czasu na budowanie poważnej relacji. Mimo to wciąż żywiła nadzieję, że niebawem spotka odpowiedniego mężczyznę, z którym będzie mogła założyć rodzinę i doczekać się narodzin dzieci. Niestety marzenie 40-letniej Jones jeszcze nie zdążyło się ziścić.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Mistrzyni świata w biegu przez płotki jest świadoma upływu lat i coraz częściej publicznie wspomina o tykającym zegarze biologicznym, jednak - z powodu konserwatywnych poglądów - nie zamierza tracić dziewictwa przed ślubem.

- Na świecie jest wiele dziewic i chcę im powiedzieć, że to najtrudniejsza rzecz, jaką zrobiłam w życiu. To trudniejsze niż trening do olimpiady, trudniejsze niż ukończenie college'u. Byłam kuszona, miałam mnóstwo okazji - opowiadała w programie "Real Sports" w HBO.

40-letnia Lori LoLo Jones chce zostać matką. Zamroziła jajeczka

Lori LoLo Jones opublikowała w mediach społecznościowych poruszające nagranie, w którym ze łzami w oczach podzieliła się z internautami prywatnymi problemami. Sportsmenka nie widzi perspektyw na to, by zostać matką w najbliższym czasie, ale aby zwiększyć szansę na urodzenie dziecka w przyszłości, oddała się w ręce specjalistów i zamroziła swoje jajeczka.

- Jestem przestraszona. Kończę 40 lat. Nic nie przeraża mnie bardziej niż poczucie, że brakuje mi czasu na założenie rodziny. Najpierw chciałam zamrozić jajeczka, gdy miałam 30 lat. Ale myślałam, że zaraz spotkam przyszłego męża i wszystko jakoś się ułoży. Prawie 10 lat później już wiem, że tak się nie stało i wątpię, że kiedykolwiek się stanie. Kończy mi się czas - napisała na Instagramie.

Lekkoatletka może na szczęście pochwalić się wysokim wskaźnikiem płodności, ale zachęca inne kobiety do badań wykonywanych w młodym wieku. - Różnimy się. Możesz mieć 35 lat i mieć tyle jajeczek co 25-latka. Możesz mieć 25 lat i mieć niezwykle mało jajeczek - uświadamia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Wong/Getty Images, Instagram

Pozostałe wiadomości