Newsy

Kiedy zmiana czasu na letni w 2022 roku? Czy to koniec z przestawianiem zegarków?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Fakt
Osoba wieszająca zegar

Od lat mówi się o tym, żeby przestać zmieniać czas. Miało się to stać w ubiegłym roku, jednak wciąż brakuje przepisów na ten temat. Zatem czy w 2022 roku zmieniamy czas, a jeśli tak, to kiedy będzie trzeba przestawić zegarki?

Kiedy zmiana czasu na letni w 2022?

Zmiana czasu w 2022 roku na letni przypada w ostatni weekend marca, czyli z 26 (sobota) na 27 (niedziela). Oznacza to, że o godzinie 2 w nocy wskazówki zegara przestawią się na godzinę 3. Chociaż dzień będzie o godzinę krótszy, to w pozostałe dni będziemy mieć więcej godzin słonecznych w ciągu dnia.

Podatki

O co chodzi z ulgą dla klasy średniej?
O co chodzi z ulgą dla klasy średniej?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Większość urządzeń elektronicznych, które łączą się z internetem, zmieni czas automatycznie. Dotyczy to laptopów, smartfonów, inteligentnych urządzeń, jak np. zegarków.

Kiedy koniec ze zmianą czasu i przestawianiem zegarków?

W związku z dyskusją w Uni Europejskiej o tym, aby zlikwidować zmianę czasu, w wielu krajach pojawiły się głosy przychylne. W 2019 roku przeprowadzona została ankieta, zgodnie z którą niemal 80% ankietowanych Polaków nie chciała zmian czasu, woleli oni pozostać przy stałym czasie. Miał to być czas letni, czyli ten, na który przestawimy zegarki już za kilka tygodni.

Mimo, iż wiele osób i krajów było za ujednoliceniem czasu, to w Komisji Europejskiej europosłowie nie doszli do porozumienia, przez co prace nad regulacjami ustały. Polski rząd pracuje aktualnie nad rozporządzeniem, zgodnie z którym czas będzie zmieniany dwukrotnie w ciągu roku do co najmniej 2026 r.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Fakt

Źródło zdjęcia głównego: Arman Zhenikeyev/Getty Images

Pozostałe wiadomości