Wrocław. Dziecięcy oddział onkologiczny zostanie zamknięty? Brakuje pielęgniarek!

Klinika Przylądek Nadziei zostanie zamknięta
Fot. Alicja Chybicka/Przylądek Nadziei
Z powodu braku kadry pielęgniarskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu grozi zamknięcie - poinformowała kierownik tej kliniki prof. Alicja Chybicka. "Pielęgniarki i i ratownicy medyczni przyjdźcie do nas do pracy i ratujcie dzieci" apeluje Chybicka w mediach społecznościowych.

Apel profesor Alicji Chybickiej:

... Brakuje pielęgniarek i stoimy przed zagrożeniem zamknięcia jednego z oddziałów. Pielęgniarki i i ratownicy medyczni przyjdźcie do nas do pracy i ratujcie dzieci. W onkologii dziecięcej liczy się czas. Przyjmiemy Was choćby jutro....

Praca dla pielęgniarek "od zaraz"

Jesteśmy gotowi zatrudnić pielęgniarki lub ratowników medycznych na umowę o pracę, na kontrakt czy umowę zlecenie. Apeluję tylko o zgłaszanie się chętnych. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że będziemy zmuszeni zamknąć oddział pediatryczny Na oddziale pediatrycznym udało się ułożyć grafik opieki pielęgniarskiej tylko do 5 czerwca. Po tej dacie oddział może zostać z braku kadry pielęgniarskiej zamknięty.

powiedziała na konferencji prasowej kierownik kliniki prof. Alicja Chybicka

Brakuje 12 pielęgniarek - oddział pediatryczny może zostać zamknięty

Nagle okazało się, że brakuje 12 pielęgniarek. Udało nam się z trudem ułożyć grafik pracy oddziału pediatrycznego do 5 czerwca. Jednak potem może dojść do jego zamknięcia, co bardzo skomplikowałoby pracę kliniki. Już wczoraj w mediach społecznościowych prosiłam, by zgłaszali się ratownicy medyczni i pielęgniarki, które są gotowe podjąć pracę. Jest odzew kilku osób

- dodała prof. Chybicka.

Zamknięcie jednego oddziału skomplikuje pracę całej kliniki

Profesor Chybicka podkreśliła też, że

oddział pediatryczny to jeden z pięciu oddziałów w klinice, ale jego zamknięcie mocno skomplikuje funkcjonowanie kliniki i leczenie pacjentów. Jej zdaniem, wydłuży to kolejkę do chemioterapii oraz innych procedur medycznych – także tych ratujących życie.

Pielęgniarki mają 2,5 tysięcy nadgodzin miesięcznie

Jak podano, oddział pediatryczny ma 72 łóżka. Zatrudnionych jest na nim 95 pielęgniarek w różnym wymiarze czasowym, z których część przebywa na zwolnieniach lub urlopach macierzyńskich czy wychowawczych. Miesięcznie tylko na tym oddziale pielęgniarki mają około 2,5 tys. nadgodzin.

Źródło: PAP

Autor: Gaba Kopyto

podziel się:

Pozostałe wiadomości