Turysta z Polski wspinał się po piramidzie Kukulkana. Mężczyzna trafił do więzienia i został pobity kijem

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN24.pl
Turysta z Polski wspinał się po piramidzie

Polski turysta trafił na 12 godzin do aresztu po tym jak wszedł na piramidę w starożytnym mieście Chichen Itza na Półwyspie Jukatan w Meksyku. Po kilkunastu godzinach i wpłaceniu grzywny mężczyzna wyszedł na wolność. Co się stało?

Polski turysta zatrzymany w Meksyku

W niedzielę 29 stycznia Narodowy Instytutu Antropologii i Historii (INAH) sprawujący opiekę nad zabytkami poinformował media o nietypowej sytuacji, jaka miała miejsce na Półwyspie Jukatan. Policja zatrzymała intruza, który okazał się obywatelem Polski. Co się wydarzyło?

Jak donoszą meksykańskie media, podróżujący po Meksyku polski turysta został zatrzymany przez policję za wejście na piramidę Kukulkana wybudowaną przez Majów na terenie starożytnego miasta Chichen Itza.

- Po 12 godzinach pobytu w areszcie i wpłaceniu równowartości 263 dolarów tytułem grzywny, mężczyzna wyszedł na wolność - poinformował meksykański dziennik "El Universal".

Wejście na szczyt - filmik trafił do sieci

Próba wejścia na szczyt piramidy została sfilmowana przez obecnych na miejscu turystów. Filmik schodzącego ze schodów mężczyzny trafił do sieci. Na nagraniu widać także, jak Polak zostaje uderzony kijem przez jednego z mężczyzn stojących pod piramidą. Inny zaś krzyczał: Głupi jesteś? Eskalację konfliktu zahamowały służby.

Piramida boga Kukulkana jest jedną z głównych budowli ruin miasta Chichen Itza, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nic dziwnego, że mieszkańców miasta zbulwersował fakt, że jeden z turystów nie odnosi się z szacunkiem do historycznej budowli. Jak się jednak okazuje, nie jest to pierwszy taki przypadek. W listopadzie, jedna z turystek weszła na piramidę i zaczęła na niej tańczyć. Kobietę ściągnięto z budowli, a tłum czekający na dole wygwizdał ją i oblewał wodą.

- Turyści powinni szanować zasady bezpieczeństwa obowiązujące na tym obszarze archeologicznym, aby zachować dziedzictwo kulturowe Meksyku - powiedział, komentując zajście przy piramidzie, szef INAH Jose Chab Cardenas.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency / Contributor/GettyImages

Pozostałe wiadomości