Meksyk

  Meksyk

  Jak sama przyznaje, uwielbia odkrywać nowe miejsca na mapie. Ostatnio Honorata Skarbek wybrała się w podróż na drugi koniec świata - do Meksyku. Na wyprawę zabrała ze sobą również fanów, choć co prawda "tylko" wirtualnie. Czyżby piosenkarka miała zadatki na przewodniczkę? O jej potencjale może poświadczyć ostatni post gwiazdy.

  Zdaniem internautów tryb życia, który prowadzi Natalia Siwiec, czyli niekończące się wyjazdy oraz publikowanie zdjęć córki Mii, niekorzystnie wpływa na dziewczynkę. Celebrytka odniosła się publicznie do tych zarzutów. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk.

  Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Choć większość z nas spędzi ten wieczór nie na imprezie, a w zaciszu własnego domu, nic nie przeszkadza w stworzeniu sobie niezwykłego klimatu w gronie najbliższych. Świetnym urozmaiceniem jest np. makijaż ciała, który przeobrazi nas w magiczne istoty. Jak go wykonać?

  "Kobieta tutaj nie może podejmować decyzji, nie może zabierać głosu, nie może głosować wewnątrz naszej grupy. (...) Kobieta jest jak rzecz, nie jest człowiekiem, jest przedmiotem". Catalina Sanchez Perez mieszka w meksykańskim stanie Chiapas. Jest jedną z nielicznych, wykształconych kobiet. Ukończyła prawo i kryminologię. Po skończeniu studiów postanowiła wrócić do rodzinnej wioski i pomóc innym kobietom w zdobyciu edukacji, znalezieniu pracy i usamodzielnieniu się.

  Jesienna plucha już zaczęła Was męczyć? Zapraszamy do Meksyku! :) Na wycieczkę po ulicach San Cristóbal de las Casas, naszych widzów zaprosiła Ola Synowiec. W ramach cyklu "Jestem z Polski" na Travel Channel będziemy odwiedzać Polaków mieszkających na całym globie!

  Guillermo Kahlo jest uznanym meksykańskim fotografem. Jego babcią cioteczną była znana na całym świecie malarka Frida Kahlo. Czy miał szansę ją poznać? Na jakim typie fotografii skupia się Guillermo? Dlaczego lubi robić zdjęcia w studiu?

  Indianie Wixáritari walczą o zachowanie Pustyni Wirikuta, która jest zagrożona przez interesy wielkich firm wydobywczych. Dlaczego jest ona tak ważna dla tej grupy etnicznej? Czy Indianie mogą liczyć na wsparcie jakiś organizacji? Jak Polacy mogą im pomóc w walce o zachowanie pustyni? W Dzień Dobry TVN gościliśmy członka starszyzny Wixáritari w Meksyku - Marakame Jose Luisa "Katirę" Ramireza i podróżniczkę Renatę Koper.

  9 lat temu wybrała się na wakacje do Meksyku... i już tam została. Poznajcie Dorotę Żmijewską - polską modelkę, która szturmem zdobyła meksykański świat modelingu.

  "To wspaniałe uczucie, gdy wydobywa się żywych ludzi spod zawalonych domów. Jest to prawdziwy cud" - powiedział ratownik Rafael Rocha, na którego oczach zawalił się jeden z budynków. Bez zastanowienia ruszył na pomoc potrzebującym. To tylko jeden z ratowników ochotników, którzy ratowali ofiary trzęsienia ziemi, które miało miejsce 19 września w Meksyku. Poznajcie niezwykłych ludzi, którzy postanowili poświęcić życie potrzebującym.

  Tak powiedziała kurator wystawy Fridy Khalo dr Helga Prugnitz-Poda. Prace artystki odwiedziły Polskę po raz pierwszy w historii. Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Łukaszowi Radwanowi udało się podejrzeć przygotowania do wielkiego otwarcia wystawy w Poznaniu. Co inspirowało meksykańską artystkę? Czym wyróżnia się zbiór prac, który można zobaczyć w poznańskim Centrum Kultury Zamek?

  2017 jest rokiem Fridy Kahlo w Polsce. W naszej kuchni dania inspirowane przepisami Fridy i Diego Rivery zaprezentowała nam szefowa kuchni Ambasady Meksyku - Pamela Montellano.

  Inaki de la Parra to najlepszy Ultraman na świecie. Na ostatnich mistrzostwach świata przepłynął 10 km, przebiegł 84 km, a na rowerze pokonał dystans 421 km. Od dwóch lat mieszka w Polsce. Sportowca i jego żonę Katarzynę Sanetrę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak się poznali? Dlaczego zdecydowali się zamieszkać w Katowicach? Czy Inaki będzie starał się o polskie obywatelstwo? Co małżeństwo wystawiło na WOŚP?

  Nasza reporterka, Anna Senkara, spotkała się z Ewą Tillmann, która toczy walkę z ciężką chorobą: "Pewnego dnia przestałam widzieć na lewe oko. Po badaniach neurolog powiedział, że oko jest w porządku... ale oznajmił, że mam stwardnienie rozsiane". Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła im w podróży do Meksyku gdzie chora poddała się eksperymentalnej terapii. O tym, czym jest stwardnienie rozsiane, czy istnieje skuteczny lek na SM i czy podobne terapie mogą pozytywnie wpływać na zdrowie pacjentów, rozmawialiśmy z dr n. med. Gabrielą Kłodowską-Dudą.

  W naszym programie często pokazujemy gwiazdy - nie tylko polskie, ale również te zagraniczne. Tym razem prezenter pogody Bartek Jędrzejak powiedział nam o nowej gwieździe, na punkcie której zwariował cały Meksyk. Niestety świeżo upieczona gwiazdeczka, jak prawie każdy aspirujący celebryta, ma parcie na szkło ;)

  Anna Wendzikowska wybrała się do Cancún w Meksyku dokąd co roku, w czerwcu, przenosi się połowa filmowego świata! Dlaczego tak się dzieje i kogo można spotkać na okolicznych plażach? Zobaczcie koniecznie!