Meksyk

  Matka: "Nie mam pretensji do wszystkich lekarzy".

  Cancun w Meksyku to miejscowość stworzona całkiem niedawno, bo w latach siedemdziesiątych XX wieku. Miejsce miało konkurować z popularnym Acapulco. Mimo niewielkiej historii, miejscowość doczekała się wielu miłośników i jest chętnie wybierana jako kierunek na wakacje.

  Z powodu awarii zasilania lekarze postanowili użyć trzech telefonów komórkowych do oświetlenia stołu operacyjnego, na którym przeprowadzano cesarkę. Na skutek nieszczęśliwego splotu zdarzeń dziecko zostało zranione. Personel medyczny nabrał wody w usta i nie chce wyjawić, kto przeciął ucho chłopca.

  Po obronie trenerka wyjechała do Stanów, aby pracować na obozie jeździeckim. To właśnie tam poznała swojego męża.

  Co je najbardziej zdziwiło w życiu zagranicą?

  "Kawałek Meksyku, który mamy w Polsce".

  Mama i tata są dla Natalii Siwiec bardzo ważni. Każda spędzona chwila z bliskimi jest dla niej niezwykle cenna.

  "Bardziej opłaca się żyć w Tulum".

  Zdjęcia Izy Miko w kostiumie kąpielowym z głęboko wyciętym dekoltem wzbudziły spore emocje. Tym razem użytkownicy Instagrama zwrócili uwagę na jeden szczegół i zadawali śmiałe pytania. Co na to aktorka?

  pierogi

  Gwiazda pokazała wyjątkowe muzyczne nagranie.

  "Podążam za tradycją rodzinną. Łączymy Polskę z Ameryką Łacińską".

  Ludwika Paleta, Polka mieszkająca na stałe w Meksyku, od 30 lat robi wielką karierę w Ameryce Łacińskiej. Jest tam jedną z najpopularniejszych aktorek. Ma na swoim koncie rolę w 10 filmach oraz kilkunastu serialach, takich jak "Córka mojej matki" czy "Maria z przedmieścia". Jak zaczęła się jej kariera? Czy tęskni za Polską?

  Magda Gessler jest najsłynniejszą polską restauratorką i gwiazdą programu "Kuchenne rewolucje". Ze swoim partnerem żyje w związku na odległość. Kiedy tylko się spotykają, Magda promienieje. Tym razem para wyruszyła na rajskie wakacje do Ameryki Południowej. Mistrzyni gotowania opublikowała wideo z romantycznego apartamentu.

  68-letnia Lyn May, popularna meksykańska aktorka i tancerka kabaretowa spodziewa się dziecka. Radosną wieścią podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ojcem jest o 40 lat młodszy od niej partner, latynoamerykański muzyk.

  Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z mężem i trójką synów wybrała się na zasłużone wakacje do Meksyku. Po intensywnym czasie pracy w Polsce, gdzie nagrywała program "Rozenek cudnie chudnie", wypuściła na rynek swoją modową markę, a także angażowała się w reklamowe projekty, wreszcie znalazła czas na chwilę wytchnienia. Zdjęciami z wakacji dzieli się na Instagramie.

  Kapitan Andrzej Lasota spędził niemal dwa lata w meksykańskim więzieniu. Mężczyzna został oskarżony o przemyt kolumbijskiej kokainy. Dzięki wytrwałości córki i żony marynarz 19 marca odzyskał wolność i wrócił do kraju. Jak to się stało, że w ogóle został posądzony o przemyt narkotyków? Jak on i jego najbliżsi przetrwali ten trudny okres?

  Jessica Mercedes wypoczywa w Meksyku, skąd niemal codziennie przesyła fanom pocztówki w postaci swoich zdjęć. Jedna z najnowszych fotografii wzbudziła niemałe zamieszanie. Blogerka modowa jest na nim nago, a tylko część jej ciała zasłania jedynie ręcznik.

  Jak sama przyznaje, uwielbia odkrywać nowe miejsca na mapie. Ostatnio Honorata Skarbek wybrała się w podróż na drugi koniec świata - do Meksyku. Na wyprawę zabrała ze sobą również fanów, choć co prawda "tylko" wirtualnie. Czyżby piosenkarka miała zadatki na przewodniczkę? O jej potencjale może poświadczyć ostatni post gwiazdy.

  Natalia Siwiec od lat regularnie odwiedza Meksyk z rodziną. Gwiazda niejednokrotnie zachwycała w mediach społecznościowych zdjęciami z malowniczego Tulum. Od jakiegoś czasu nie cichną plotki o tym, że kupiła dom właśnie w malowniczym kurorcie. Sama zainteresowana nie odniosła się jeszcze do przypuszczeń fanów.

  Natalia Siwiec od kilku miesięcy przebywa w Meksyku, więc nikogo już nie dziwią zdjęcia w egzotycznej scenerii. Morze i plaże stały się znakiem rozpoznawczym postów na Instagramie celebrytki, jednak ostatnia fotografia wzbudziła niepokój fanów. Dlaczego?

  Zdaniem internautów tryb życia, który prowadzi Natalia Siwiec, czyli niekończące się wyjazdy oraz publikowanie zdjęć córki Mii, niekorzystnie wpływa na dziewczynkę. Celebrytka odniosła się publicznie do tych zarzutów. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk.

  Małgorzata Rozenek dodała na Instagramie kolejne zdjęcie ze swoich wymarzonych wakacji w Meksyku, które spędza z rodziną. Nowe zdjęcie uruchamiało lawinę spekulacji. Fani zaczęli zarzucać Perfekcyjnej Pani Domu, że w rzeczywistości wcale nie wygląda tak, jak na zamieszczonym zdjęciu. Gwiazda postanowiła w końcu rozprawić się z tymi komentarzami.

  Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan już od trzech tygodni przebywają w Meksyku. Wyjechali tam z trójką dzieci i opiekunką, by nabrać sił przed czasem intensywnej pracy. Co ich czeka po powrocie? Opowiedzieli w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

  Małgorzata Rozenek-Majdan nie zwalnia tempa. Prezenterka cały czas zaskakuje swoich obserwatorów na Instagramie nowymi zobowiązaniami, współpracami, a także wyjazdami. Teraz wraz z całą rodziną wybrała się do Meksyku. W mediach społecznościowych relacjonowała długotrwałą podróż.

  Mariachi to największy symbol Meksyku. Niestety członkowie charakterystycznej orkiestry w wyniku pandemii stracili swoją pracę. O tym, jak mieszkańcy Meksyku radzą sobie w dobie koronawirusa, opowiedziała nam reporterka Dzień Dobry TVN, Honorata Zapaśnik.

  W meksykańskiej tradycji dusze nieboszczyków wciąż są wśród żywych, dlatego Dzień Zmarłych jest okazją do radosnego świętowania. To właśnie wtedy budowane są w domach ołtarzyki, wypiekane specjalnie na tę okazję słodkości, organizowane wesołe parady i śpiewy, a wszędzie widoczne są czaszki. Co oznaczają poszczególne symbole?

  Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Choć większość z nas spędzi ten wieczór nie na imprezie, a w zaciszu własnego domu, nic nie przeszkadza w stworzeniu sobie niezwykłego klimatu w gronie najbliższych. Świetnym urozmaiceniem jest np. makijaż ciała, który przeobrazi nas w magiczne istoty. Jak go wykonać?

  Jose Manuel Vasquez jest właścicielem baru, który w czasie pandemii koronawirusa zaczął rozdawać posiłki potrzebującym. - To wspaniałe uczucie pomagać ludziom, którzy są ci za to wdzięczni. Kiedy wiesz, że jedyne co dzisiaj zjedzą, to to, co im dasz - stwierdził Jose.

  Brak dostępu do opieki medycznej, głód i dezinformacja. Według Światowej Organizacji Zdrowia to Ameryka Południowa jest teraz epicentrum pandemii koronawirusa. O dramatycznej sytuacji w Ekwadorze i Meksyku, opowiedziały nam mieszkające tam Polki: Monika Silva Veras i Honorata Zapaśnik.