Newsy

Tomasz Sekielski zapowiada 3. część filmu o pedofilii w Kościele

Newsy

Fot. Tylko nie mów nikomu, YouTube

Tomasz Sekielski zapowiada - powstanie trzecia część filmu o pedofilii w Kościele. Mimo że nie doczekaliśmy się jeszcze drugiej części, trzecia jest już w planach - premiera wstępnie zaplanowana jest na jesień 2020 roku.

Zobacz też:

"Tylko nie mów nikomu" - obejrzało ponad 14 milionów osób! Wstrząsający film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele

Tomasz Sekielski poinformował podczas swojego programu na żywo "Sunday Night Live" w mediach społecznościowych, że oprócz drugiej części filmu o pedofilii w Kościele, powstanie również trzecia część!

Sekielski przekazał, że premiera drugiej części zaplanowana jest na październik lub listopad 2019 roku. Trzecia część powstanie za to w 2020 roku.

Kolejny film dotyczący przestępstw seksualnych duchownych zostanie wyemitowany jesienią. Mówiłem o tym, że będzie to październik, ale być może będzie to listopad, bo nie zamierzamy się spieszyć. Pewnie zakończymy to trzecią częścią jesienią 2020 roku – powiedział Tomasz Sekielski.

Więcej:

Tomasz Raczek: "Miałem własne doświadczenie z księdzem, który czynił mi awanse"

"Tylko nie mów nikomu" - o czym opowiada film?

W sobotę 11 maja odbyła się premiera filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka o pedofilii wśród duchownych. Na początku stycznia dziennikarz z sukcesem zakończył zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na produkcję dokumentu.

Tytuł "Tylko nie mów nikomu" nawiązuje do powtarzającej się w relacjach ofiar frazy: księża, którzy dopuszczali się molestowania, wymuszali na swoich ofiarach obietnicę milczenia, zakazywali im wspominać o tym, co ich spotkało rodzicom czy podczas spowiedzi.

Autorzy pokazują nie tylko przypadki molestowania dzieci, ale również metody tuszowania tych spraw przez Kościół. Pokrzywdzeni ze szczegółami opisują, co robili księża: molestowali, gwałcili albo wymuszali uległość szantażem i groźbą, że skrzywdzą ich młodsze rodzeństwo.

Cały film "Tylko nie mów nikomu" poniżej:

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości