Newsy

The Cure powraca! Zespół wyda trzy nowe płyty

Newsy

Fot. youtube

The Cure powraca! Po ponad dekadzie przerwy, zespół wyda trzy nowe płyty. Robert Smith, wokalista grupy zapowiedział, iż nowego materiału jest tak dużo, że zostanie wydany na trzech krążkach. Pierwszego z nich mamy posłuchać jeszcze w tym roku.

The Cure powraca!

Choć na te chwilę nie wiadomo dokładnie, kiedy dokładnie ukaże się nowy krążek, w ostatnim wywiadzie frontman zapewnił, że stanie się to jeszcze w tym roku. Nadchodząca płyta m być również pierwszą z trzech zaplanowanych. Premierowy singiel "Live From The Moon" ma ukazać się jeszcze przed świętami. Numer nawiązuje do 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Robert Smith potwierdził, że utwory na płycie zostały zainspirowane jego osobistymi tragediami – śmiercią matki, ojca i brata.

Więcej:

3 nowe albumy The Cure

W kwietniu wokalista The Cure zdradził, iż zespół ma 19 nowych utworów, z których każdy trwa ponad 10 minut. Zespół zdecydował się na zachowanie wszystkich piosenek i podzielenie ich według stylu – pierwsza płyta ma być bardzo osobista, druga mocniejsza, wyrazista, a trzecia noise’owa i szalona. Kompozycje nagrywane były w Rockfield Studio 1, gdzie powstało m.in. "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen.

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości