Newsy

Szedł po plaży i znalazł skarb. Rybak został milionerem

Newsy

plaża, Tajlandia

Tajski rybak, Hatchai Niyomdecha znalazł niezwykle rzadką perłę, której wartość po przeliczeniu na polską walutę wynosi ponad 1,2 mln zł. Dla mężczyzny, którego rodzina żyje w biedzie to jak główna wygrana na loterii.

Tajski rybak znalazł pomarańczową perłę

37-letni Hatchai Niyomdecha poszedł na plażę, aby pozbierać mięczaki wyrzucone na brzeg. W pewnym momencie zauważył boję z przyklejonymi do niej kilkoma muszlami. Zabrał je do domu i poprosił ojca o oczyszczenie. Jakże wielkie było zdziwienie rodziny, kiedy z jednej z muszli starszy mężczyzna wydobył pomarańczową perłę pochodzącą od ślimaka Melo.

Znalezisko okazało się wyjątkowe, ponieważ połów wspomnianych mięczaków nie jest łatwy, a pereł w kolorze pomarańczy nie można pozyskiwać na szerszą skalę w procesie hodowli. Znaleziony przez rybaka klejnot waży 7,68 g.

Hatchai Niyomdecha twierdzi, że do skarbu doprowadził go mężczyzna, który przyśnił mu się kilka dni wcześniej.

- Stary człowiek w bieli z długimi wąsami powiedział mi, żebym przyszedł na plażę, a otrzymam podarunek - wyjawił 37-latek. Jego zdaniem, starzec ze snu jest bóstwem, które chce go wyciągnąć z biedy.

Rodzina rybaka zamierza więc sprzedać pomarańczową perłę. Najlepszą ofertę złożył im pewien biznesmen z Chin, który za klejnot zaproponował 10 mln Bahtów tajskich (ponad 1,2 mln zł).

Pomarańczowe perły - niezwykły klejnot drapieżnego ślimaka

Perły Melo mogą mieć różne odcienie pomarańczowego, kolor piaskowy lub brązowy, przy czym najbardziej cenione okazy mają barwę głęboko pomarańczową, z widoczną strukturą płomieni. Rozmiar pomarańczowych pereł uzależniony jest od ich wieku i waha się od kilku do ok. 35 mm.

Występują zwykle w Morzu Południowochińskim i Andamańskim, w wodach Zatoki Tajlandzkiej oraz Bengalskiej, i są wytwarzane przez drapieżne ślimaki morskie Melo.

>>> Zobacz także:

Aleksandra Kwaśniewska zachwyca makijażem! "Te nasze roczniki to jak dobre wino"

Natalia Dawidowska przechodzi chemioterapię. "Jestem bardzo słaba oraz niezdolna do jakiejkolwiek pracy"

Joanna Przetakiewicz o rozwodach: "Ja, mój mąż oraz dzieci korzystaliśmy z pomocy psychologa"

Zobacz także: Najstarsza perła na świecie została zaprezentowana w Abu Zabi. Liczy nawet osiem tysięcy lat:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: dailymail.co.uk

Pozostałe wiadomości