Newsy

Szedł po plaży i znalazł skarb. Rybak został milionerem

Newsy

Alexander Spatari/Getty Images

Tajski rybak, Hatchai Niyomdecha znalazł niezwykle rzadką perłę, której wartość po przeliczeniu na polską walutę wynosi ponad 1,2 mln zł. Dla mężczyzny, którego rodzina żyje w biedzie to jak główna wygrana na loterii.

Tajski rybak znalazł pomarańczową perłę

37-letni Hatchai Niyomdecha poszedł na plażę, aby pozbierać mięczaki wyrzucone na brzeg. W pewnym momencie zauważył boję z przyklejonymi do niej kilkoma muszlami. Zabrał je do domu i poprosił ojca o oczyszczenie. Jakże wielkie było zdziwienie rodziny, kiedy z jednej z muszli starszy mężczyzna wydobył pomarańczową perłę pochodzącą od ślimaka Melo.

Znalezisko okazało się wyjątkowe, ponieważ połów wspomnianych mięczaków nie jest łatwy, a pereł w kolorze pomarańczy nie można pozyskiwać na szerszą skalę w procesie hodowli. Znaleziony przez rybaka klejnot waży 7,68 g.

Hatchai Niyomdecha twierdzi, że do skarbu doprowadził go mężczyzna, który przyśnił mu się kilka dni wcześniej.

- Stary człowiek w bieli z długimi wąsami powiedział mi, żebym przyszedł na plażę, a otrzymam podarunek - wyjawił 37-latek. Jego zdaniem, starzec ze snu jest bóstwem, które chce go wyciągnąć z biedy.

Rodzina rybaka zamierza więc sprzedać pomarańczową perłę. Najlepszą ofertę złożył im pewien biznesmen z Chin, który za klejnot zaproponował 10 mln Bahtów tajskich (ponad 1,2 mln zł).

Pomarańczowe perły - niezwykły klejnot drapieżnego ślimaka

Perły Melo mogą mieć różne odcienie pomarańczowego, kolor piaskowy lub brązowy, przy czym najbardziej cenione okazy mają barwę głęboko pomarańczową, z widoczną strukturą płomieni. Rozmiar pomarańczowych pereł uzależniony jest od ich wieku i waha się od kilku do ok. 35 mm.

Występują zwykle w Morzu Południowochińskim i Andamańskim, w wodach Zatoki Tajlandzkiej oraz Bengalskiej, i są wytwarzane przez drapieżne ślimaki morskie Melo.

>>> Zobacz także:

Aleksandra Kwaśniewska zachwyca makijażem! "Te nasze roczniki to jak dobre wino"

Natalia Dawidowska przechodzi chemioterapię. "Jestem bardzo słaba oraz niezdolna do jakiejkolwiek pracy"

Joanna Przetakiewicz o rozwodach: "Ja, mój mąż oraz dzieci korzystaliśmy z pomocy psychologa"

Zobacz także: Najstarsza perła na świecie została zaprezentowana w Abu Zabi. Liczy nawet osiem tysięcy lat:

Autor: Iza Dorf

Źródło: dailymail.co.uk

Pozostałe wiadomości