Rzeszów. Policjantka interweniowała na imprezie u znajomych
Niecodzienny incydent jako pierwsza opisała rzeszowska "Gazeta Wyborcza". Impreza z udziałem 20-letniej policjantki z komendy w Kolbuszowej odbyła się w niedzielę, 5 marca. Kobieta bawiła się w gronie znajomych, jednak w pewnym momencie uznała, że współtowarzysze zachowują się za głośno. Z zebranych przez dziennikarzy informacji wynika, że podjęła próbę ich wylegitymowania. Gdy spotkała się ze stanowczą odmową, poprosiła o pomoc kolegów ze swojej jednostki.
- W Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające dotyczące naruszenia dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszkę tutejszej jednostki w związku z bezpodstawnym zgłoszeniem interwencji. Nietrzeźwa policjantka, która znajdowała się w czasie wolnym od służby, w niedzielę około godziny 5.30 poinformowała dyżurnego, że znajduje się na jednej z kolbuszowskich ulic i prosi o wsparcie patrolu - poinformowała komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
Jak czytamy na tvn24.pl, policjantom udało się ustalić, że kobieta przebywała w jednym w mieszkań na terenie Rzeszowa, a nie w Kolbuszowej, dlatego o tej zaistniałej sytuacji poinformowany został dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Gdy patrol dotarł już na miejsce zdarzenia, 20-letnia funkcjonariuszka została poddana badaniu alkomatem.
- Badanie wyszło pozytywnie. Wynik to 0,98 mg/l alkoholu [około dwóch promili - przyp. red.] - przekazała aspirant sztabowy Magdalena Żuk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Policja prowadzi czynności wyjaśniające
Rzeszowscy funkcjonariusze sporządzili notatkę z interwencji. Trafiła ona do kolbuszowskiej jednostki. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje spotkają 20-letnią policjantkę.
- W związku z przedmiotowym zdarzeniem w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w trybie artykułu 134 ustęp 4 Ustawy o policji w celu wyjaśnienia okoliczności tego zgłoszenia pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej - powiedziała komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza.
Jak czytamy na tvn24.pl, kary dyscyplinarne, jakie przewidują przepisy, to: upomnienie, nagana, ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku, wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe, obniżenie stopnia, ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby oraz wydalenie ze służby.
Więcej na ten temat na tvn24.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Agresywni nastolatkowie znęcali się nad chłopcem. Sprawą zajmuje się policja
- Oskarżony o 65 przestępstw, w tym 40 seksualnych wyszedł na wolność. "To nie jest człowiek, to jest potwór"
- Podszyli się pod właścicielkę i wypłacili z konta 350 tysięcy złotych. To miał być dopiero początek
Autor: ms/tam/tvn24, Magdalena Brzezińska
Źródło: tvn24.pl, rzeszow.wyborcza.pl
Źródło zdjęcia głównego: Patryk_Kosmider/Getty Images