Pogoda

Pogoda na wtorek. Na zachodzie przelotne opady deszczu

Pogoda

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
PAP/IMGW
gettyimages/TravelCouplesJesień

Pogoda we wtorek, 26 października 2021 r. będzie przyjemnie jesienna. Temperatura maksymalna wyniesie co prawda zaledwie 14 st. C, ale w większości kraju nie powinniśmy spodziewać się opadów ani porywistego wiatru. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na wtorek.

Jak informuje IMGW Europa północna i zachodnia jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostałe obszary kontynentu, w tym Polska, są w zasięgu wyżu znad Ukrainy. Nad nasz kraj napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie powoli spadać.

Prognoza pogody na wtorek, 26 października 2021 r.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie i zachodzie wzrastające do dużego i tam w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C, 13 st. C na północy i wschodzie do 14 st. C pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 26 października 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: PAP/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/TravelCouples

Pozostałe wiadomości